Sma taşiyicilik testi yapan hastaneler evlilik dönemi öncesinde eşlerin çocuklara genetik yolla aktarabileceği hastalığın varlığını teşhis için kullanılır. Hastanelerde yapılan uygulamalar oldukça sterildir ve tüm teknikler teknolojik veriler ışığında uygulanır. SMA hastalığının vücutta olup olmadığı tespit edilebilmesi ve gerekli önlemlerin alınabilmesi için yapılan test süreci her hastanede farklı fiyatlarla zuhur edebilir. Özellikle öncelikle anne ve baba adayından alınan kan testi sonrasında gerekli göründüğünde ancak anne adayından tekrar kan testi talebinde bulunur. Laboratuvar ortamında incelenen kan örnekleri net bir şekilde vücutta taşıyıcılık yeni olup olmadığını ortaya koyacaktır. Genetik tarama testi adı verilen SMA testleri evlilik dönemi öncesinde Anadolu Evde Sağlık firması tarafından tüm eş adaylarına sunulmaktadır.

SMA taşıyıcılık testi genellikle devlet ya da özel hastanelerde aile sağlığı merkezlerinde kolaylıkla uygulanabilen bir kan testidir. Taşıyıcılık testi sayesinde anne ya da baba adayında herhangi bir şekilde SMA gene bozukluğu fark edilip ileride çocuğun bu durumdan kaynaklı olarak hastalığa yakalanmasını önlemek için önemlidir. Genellikle herhangi bir eş adayında o genin varlığı tespit edilirse önlem alabilmek için tüp bebek tedavisi yöntemi başlatılır. Alanında uzman hekim kadromuz sizlere bulunduğunuz yerde SMA test analizi fırsatı sunuyor. 7 /24 aktif iletişim hattı üzerinden bizlerle İstanbul bölgesinden irtibata geçebilirsiniz. Gelişimsel süreçte çocuğun yakalanabileceği SMA hastalığına önlem alabilirsiniz.

Evlilik dönemi öncesinde sma taşiyicilik testi yapan hastaneler tarafından sunulan SMA testleri anne ya da baba adayında oluşabilecek endişeleri en aza indirmeyi destekliyor. Kısa sürede alınan kan testi örneği laboratuvarlara iletilerek yaklaşık bir ay içerisinde net sonuçlar kişiye teslim ediliyor. Hamilelik döneminde de istendiğinde SMA testi uygulaması sağlanabilir. Bu doğacak olan çocukta herhangi bir gen aktarımı olup olmadığını tespit edebilmek için önemlidir. Gerekli görüldüğü takdirde alanında uzman ve yetkin hekimler tarafından ikili ya da üçlü testler uygulamaya alınabilir. Genellikle bu testler hamileliğin 9 ya da 10. haftasına doğru uygulanır. Doktor gözetiminde yapılması gereken kan testi hamilelik dönemi öncesinde eş adaylarının evlilik sürecinde daha doğru ve net bilgiler alabilmeyi sağlayan bir uygulamayı içerir.