Bazı hastalıklarda test vermek, belirli aralıklar ile değerlerin kontrolü önemlidir. Bunun yapılması için tam teşekküllü bir hastaneye gidilebilir. Ancak Evde Laboratuvar Hizmeti ile bu gereklilik ortadan kalkıyor. Kısa süre içinde test verilmesi ve kan verme işleminin gerçekleşmesi eve gelen ekipler tarafından yapılabiliyor. Eve geren tam teşekküllü hemşireler tarafından kan alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun sonucunda ise hasta yatağından kalkmadan sonuçları incelenebilmektedir. Buna ek olarak ağır hasta olan kişilerde, bulaş hastalık riski olup evden çıkmaması gereken kişilerde de bu yöntem uygulanabilir. Evde laboratuvar hizmetlerinde sadece kan alma işlemi yapılmamaktadır. Kan almaya ek olarak Covid PCR testi, sürüntü testleri ve boğaz kültürü testleri de yapılabilmektedir.

Evde labaratuvar hizmetimiz ile bütün genetik testler, sürüntü ve kültür testleri ayrıca evlilik öncesi SMA Testi yaygın bulaşıcılığa sahip Covid-19 PCR testi ve İnfluanza A ve İnfluanza B testlerini de bizimle iletişime geçerek yaptırabilirsiniz. Ev ortamında konforunuz bozulmadan her türlü genetik, mikrobiyoloji ve biyokimya sınıfına giren testler yapılmaktadır. Bu testler ayrıntılı olarak çok fazla olmakla birlikte Kan sayımı(Hemogram) CRP, Sodyum Potasyum, Ferritin, D-Dimer, Sedimantasyon, Kültür çeşitleri, vb. bir çok testi İstanbul bölgesinde bulunan Anadolu Evde Sağlık olarak Evde Labaratuvar Hizmetimiz ile hizmetinizdeyiz. Bulunuduğunuz adresten konforunuz bozulmadan bozulmadan uzman kadromuz ile numuneleriniz alınır ve işinde uzman labaratuvarımız da çalışılır. 


 

Kan Alma ve Test Süreci
Kan alma sürecinde ilk olarak hastanın mevcut sağlık durumu kontrol edilmektedir. Kan vermeye müsait olup olmadığı, vücudunun verebileceği ani tepkilerin olmadığı kesinleştirilmektedir. Sonrasında ise kişiye özel teçhizat ile kan alma işlemine geçilir. Bu işlem sırasında deneyimli hemşireler görev almaktadır. Kan alma işlemi tamamlandıktan sonra kan örnekleri özel muhafazalar ile hastanelere taşınmaktadır. Evde Laboratuvar Hizmeti sayesinde bu kan örnekleri rahatlıkla incelenmekte ve sonucunda ortaya değerler çıkmaktadır. Kan testinizin sonuçları size online olarak iletilmektedir. Gerekli olması halinde kan test sonuçları elden de teslim edilebilmektedir. Sürüntü, evlilik öncesi SMA testi, influanza testleri ve diğer PCR testlerinde de bu durum geçerli olmaktadır.