Tüm dünyada genetik bir hastalık olarak kabul edilen SMA anne ve baba yolu ile çocuklara genetik olarak aktarılır. Vücutta bulunan genin mutasyona uğraması sonucu oluşan SMA hastalığı doğacak çocuk üzerinde de büyük riskler taşır. Anne ya da baba adayı için SMA testi uygulamaları ihmal ettiğinde taşıyıcı gene sahip olmalarından kaynaklı olarak doğum sonrası çocukta ortaya çıkma ihtimali yüksek olur. Bu kendini daha çok kaslarda önlenemeyen bir kontrol kaybı ile fark ettirir. Zaman geçtikçe çocuğun kasları daha da zayıflar ve güçsüzleştirir. Dayanılmaz ağrılar vücudunu sarabilir. Tüm bu süreci engelleyebilmek için evlilik öncesinde sma genetik testi büyük bir kolaylık sunar. Süreçte çocuğun yaşayabileceği ağır kas kaybı ve solunum problemini engelleyebilmek bu test ile mümkündür. Çocuğun sinirlerinde başlayan zayıflama kasta güçsüzlükle devam eder. Doğum sürecinden itibaren ciddi derecede güçsüzlük ve solunum problemi yaşanmaya başlanır. Sma genetik testi fiyatı uygulama yapan hastaneye göre değişir. Sma testi yapan özel hastaneler ile kliniklerde fiyatlar değişebilir. Sma testi yapan hastaneler ve hizmetimiz hakkında net bilgiyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. Tip 1 vakalarda ilk 6 ayda gün yüzüne çıkar. Ancak Tip 0 daha ağır olarak görülür. Kişi solunum problemi, beslenmede güçsüzlük ve kas kaybı yaşar. Tip 2'nin ortaya çıkışı ise 6 ile 18 aylarda daha çok kendisini gösterir. Mutasyon yolu ile anne babadan geçebilen SMA hastalığını engelleyebilmek için evlilik öncesinde sma tarama testi uygulanabilir. Günümüzde doğum öncesindeki süreçte ya da hamile anne içinde İstanbul sma testi uygulaması yapılabilmektedir.

Çiftlerin en çok merak ettiği soruysa sma testi nerede yapılır  konusudur. Riskli doğum sürecini en aza indirerek çocuğun hastalık genini taşıyıp taşımayacağının öğrenilebilmesini kolaylaştıran evlilikte sma testi ev konforunda Anadolu evde sağlık firması tarafından sizlere sunuluyor. İleride yaşanabilecek problemleri önleyebilmek SMA tanısını klinik bulgularla kan testi sayesinde kısa sürede tespit edebilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Evlilik için sma testi uygulamaları yalnızca babadan alınan kan testi ile tamamlanabilir. Fakat babanın taşıyıcı olduğu fark edilirse anneden alınması da gerekecektir. Evlilik öncesi dönemde evli olup bebek sahibi olmak isteyenler için sma testi evlilik öncesi uygulamaları sunulmaktadır. Taraflardan alınan kan örnekleri laboratuvara iletilir. Evlilik taraması sonuçları kısa sürede kişiyle gizlilik ortamında paylaşılır. SMA hastalığı halk arasında kas rahatsızlığı olarak da bilinmektedir. Genellikle SMN1 adı verilen genden kaynaklandığı bilinir. Bu geni taşıyanların birçoğunun nefes alıp vermede ve kendi başına oturmakta zorluk çektikleri gözükmektedir. Elde titreme görülebilen bir diğer semptomdur. Omurga kısmında eğrilik gözle görülür şekilde fark edilebilir. Sma test ücreti uygun fiyatlarla firmamız tarafından evlilik hazırlığı yapan çiftlere sunulur. Sma testi ücreti 2022 yılında uygun fiyat politikası kapsamında talep eden çiftlere en konforunda sunulur.

SMA hastalığına yakalanmış bir çocuğun ilaçlarını karşılayabilmek oldukça zordur. İlaçlar hem pahalı hem de bir çoğu Türkiye'de bulunmamaktadır. Tedavi sürecindeki yoğun maddi ve manevi ağırlıktan kurtulabilmek öncesinde önlem olarak mümkün hale geliyor. Evliliklerin öncesinde ya da çocuk doğurmaya karar verildiğinde sma taşıyıcılık testi uygulamalarından yararlanılabilir. Evde sağlık hizmeti kapsamında SMA testi kısa sürede çiftlere sunulmaktadır. Evlilik öncesi SMA testi hakkında detaylı bilgi alabilmek için bizlere ulaşarak bilgi alabilir ve randevu talebinizi iletebilirsiniz. Uygulama yapılacak kişi sayısına göre sma testi ücreti de farklılık görülmektedir. Yapılan test sonrasında kişilerde taşıyıcılık fark edilmişse tüp bebek yöntemiyle devam ettirilir. Sma tarama testi ücreti hastalığı genetik taşındığı fark edildiği anda özel tedavi süreci doktorlar eşliğinde sürdürülür. Süreçte test öncesi ve sonrası uzman personel ekibi her zaman çiftin yanında olur.  Sağlık hizmeti kapsamında sunulan SMA uygulamalarından yararlanabilmek için internet sitesinde yer alan İstanbul'da aktif halde bulunan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sunmuş olduğunuz kaliteli hizmetten steril bir ortamda ev konforunda yararlanabilmek mümkündür. Yapılan testin sonuçları yaklaşık 2 ile 5 iş günü arasında kişiye teslim edilir. Hamile olanların 10. haftadan başlayarak 13. haftaya kadar test yaptırması mümkündür. Uzman bir doktordan yardım almak profesyonel bir hizmet talep etmek gerekir. Evlilik öncesi sma testi ücreti öncesindeki süreçte hastalık geninin taşınıp taşınmadığına dair tespitte bulunabilmek, tanıyı koyabilmek ve tedavi sürecini başlatabilmek için önemlidir. Sma testi ne kadar oldu konusunda bilgi almak sma testi fiyatları hakkında en doğru ve uygun rakama ulaşmak için müşteri hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.