Yaşlanan kişiler evlerinde çocukları gözetiminde kalabileceği gibi huzurevi, bakımevi gibi yerlerde de kalabilmektedir. Burada temel farklılık ani müdahalenin kolay olması, yaşlı kişiyle daha yakından ilgilenilmesi olarak ifade edilebilir. Bu yüzden birçok huzurevi, bakımevi görmek mümkündür. Ayrıca huzurevi bakımevi hizmeti kapsamında hastanın evde bakılması imkânsız durumlarda da müdahaleler yapılabilmekledir.

Örnek vermek gerekirse hastanın başında sürekli olarak doktor, hemşire bulunması gerekebilir. Bu ise hayatı boyunca böyle devam edeceği için hastanede yatış gibi bir konu mümkün değildir. Tedavi süreci tamamlanan hastalar devlet hastanelerinden eve gönderilebilmektedir. Özel hastanede ise gecelik ücretlerin çok fazla olması bu noktada bakım evlerini ön plana çıkarıyor. 

Tam Donanımlı Huzurevi Bakım Hizmeti

Huzurevi bakımevi hizmeti ile yaşlıların hastane ortamından farksız bir ortamda konaklaması mümkün hale gelmektedir. Kapısında ambulans bulunan bakımevimiz sayesinde siz de gönül rahatlığı ile hastanızı emanet edebilirsiniz. Ayrıca bakımevimizde hasta bakıcılar bulunmaktadır. Bu hasta bakıcılar yaşlıların tüm hizmetlerini tamamlamaktadır. Tuvalet ihtiyaçları, yemek yeme ihtiyaçları ve dolaştırılmaları gibi birçok farklı ihtiyaçları hasta bakıcılar tarafından tamamlanmaktadır.

Hemşire ve doktor da bulunan bakım evimiz ise ani müdahale gerekmesi durumunda hızlı reaksiyon almaktadır. Ayrıca bazı yaşlıların sürekli hemşire denetimi altında olması gerekebilir. Bu gibi durumlarda da hizmetimizin faydaları oldukça fazladır. Hastaya hastane ortamındaki gibi bir bakım süreci uygulanmakta, bu sayede daha rahat etmesi sağlanmaktadır.