Evde Fizik Tedavi çeşitli durumlar sonucunda evde tedavi alması gereken kişiler için uygulanan bir metottur. Bu metot hastane ortamında uygulanabileceği gibi ev ortamında da uygulanabilmektedir. Özellikle fizik tedaviye gerek duyan hastaların rahat hareket edebilmesi ve ev ortamından ayrılmaması için evde uygulanan tedaviler daha faydalı olabilir.

Hastane ortamında veya farklı yerlerde yapılan bu tedavilere ulaşım zor olacaktır. Hastanın zaten ağrı çeken veya kullanmakta zorlandığı uzvu sebebiyle hareket kabiliyeti kısıtlanacaktır. Sonucunda ise problemler oluşacak ve her gün hastanın bir yere gitmesi zor olacaktır. Bunun yerine evde tedavi ile sorun çözülebilir. Hastanın daha rahat hareket etmesi sağlanabilir. Tedavinin daha verimli olması bu yolla mümkündür.

Evde Fizik Tedavi Gereken Durumlar

Evde Fizik Tedavi gereken birçok durum olabilir. Fizik tedavi genel olarak bir organın işlevinin tam yerine getirememesi durumunda çeşitli fiziksel aktiviteler sonucu eski haline dönmesi için yapılan çalışmalar olarak tanımlanabilir. Ancak fizik tedavinin çok daha detaylı, kapsamlı özellikleri de vardır. Yapılan uygulamanın yerinde olması önemlidir. Doğru uygulamalar ile çözüme kavuşması, hastanın ayağa kalkması mümkündür. Siz de özellikle hastanızın evden çıkmaya durumu yoksa bu hizmetten faydalanabilirsiniz.
Uzman ekipler evinizde hastaya müdahale eder. Seansları tamamlayarak sonucunda kusursuz bir iyileşme süreci yaşamanıza yardımcı olur. İstanbul bölgesi için daha fazla detaylı bilgi almak için siz de hemen bu hizmetten faydalanabilirsiniz.