Her geçen gün farklı insanlarda işitme kayıpları görülebilmektedir. Bu işitme kayıpları ise sonucunda ciddi sorunlara yol açmakta ve insanların güncel hayatlarını etkilemektedir. Bu işitme kaybının seviyesinin ölçülmesi ve müdahale edilebilmesi için işitme testleri yaptırılmalıdır.

Genel olarak hastane ortamında yaptırılan bu testler gerektiğinde evde de uygulanabilir. Özellikle hastanın evden çıkamaması, yaşı itibariyle bakıma muhtaç olması gibi durumlarda evde işitme testi kurtarıcı olacaktır. Siz de bu hizmetten faydalanarak ev ortamında işitme testi yaptırabilirsiniz. Bu test için gereken tüm detaylar düşünülmüştür. Ses geçirmeyen kabinlerde işlem yapılmaktadır. 

Evde İşitme Testi Nasıl Yapılır? İşitme Testi Türleri

Bu testler öncelikle gerekli ortamın oluşturulması ile yapılmaktadır. Ses kaybı yaşanmaması ve direkt olarak size ulaşması için özel bir ortam evde oluşturulur. Sonrasında ise özel cihazlar ve uzman ekip ile test aşamasına geçilir. Her bir değer çok önemlidir. Bu nedenle titiz bir çalışma yürütülür. Evde işitme testi yaptırmak istiyorsanız işitme testi türlerini de incelemeniz önem taşımaktadır. Bu türler şu şekilde sıralanabilir:

  • Saf ses odyometresi: Bu test sonucunda her iki kulağın da ses duyma kapasitesi ortaya çıkar.
  • Konuşma: Duyma ve anlama konusunda raporlamaya imkân verir.
  • Timpanometri: Kulak basıncı ölçülür.
  • Akustik refleks: Beyin sapına kadar bilgi alınır.
  • Yenidoğan: Bebeğin işitme sağlığı tespit edilir. Bu metotla bebeğin ilerleyen süreçte yaşayabileceği işitme sorunları engellenir.


Bu türlerden size en uygun olanı yine uzman olan ekibimiz seçecektir.