Evde uyku testi uygulaması diğer adıyla Polisomnografi uyku sürecinde güçlük çeken, hasta olduğunu düşünen, uyku apnesi rahatsızlığının var olduğunu düşünen hastalar için uygulanmaktadır. Ev konforunda sunulan uyku testi uygulaması daha verimli sonuçlar elde edebilmeyi kolaylaştırıyor. Alanında uzman personeller sizin için bulunduğunuz yere gelerek taşınabilir cihazlar yardımı ile teknisyen gözetiminde uyku testi uygulamasını sunmaktadır. Uyku bozukluğu testi uygulaması hastaneler tarafından ya da uyku merkezleri aracılığı ile sunulabilmektedir. Uyku apnesi teşhisini koyabilmek için taşınabilir mobil cihazlar yolu ile sunulabilen uyku apnesi testi ücreti uygun fiyatlarla kişiye sunulan bir hizmettir. Ev konforunda sunulan sağlık hizmeti uyku bozukluğu nedeniyle oluşan hastalıkların özellikle horlama ya da uyku apnesi gibi rahatsızlıkların kişide var olup olmadığı tespit edip tedavisine yönelik sürecin başlatılması için sunulan bir hizmet türüdür. Uyku sorunu testi uyuma sırasında yaşanan anormal süreçleri tespit edebilmek klinik değerlendirme süreci sonrasında hastaya en doğru tanıyı koyabilmek için uygulanan parametrelerden oluşur. Özellikle uygulama sunulurken testin gece boyunca sürmesine dikkat edilir. Ev konforunda sunulan hizmet sonucu elde edilen veriler daha yerinde çalışma sunabilmeyi sağlar. Test sırasında uygulanan teknikler arasında özellikle ağız ve burun yoluyla hastanın hava akışı izlenir, kan basıncı kontrol edilir. Kan oksijen seviyesi takip edilir. Kişinin beyin hareketleri, bacak hareketleri ve göz hareketleri senkronik bir şekilde incelenir. Solunum yolu ile ilgili problem olup olmadığı dikkatli bir şekilde takip edilir. Kasların aktivitesi, uyku sırasında solunumda durma ya da oranında azalma, kan oksijen seviyesindeki düzey, uyku testi uygulamaları sırasında takip edilen maddeler arasında yerini alıyor.

Uyku testini uygulamaktaki en büyük sebep ise uyku bozukluğunu tam olarak teşhis edebilmektir. Özellikle orta yaş ve ileri yaş düzeyindeki hastalarda yaygın şekilde görülen problemlerin tespit edilebilmesi hedeflenir. Yüksek sesle horlama ya da gece nefes almada problem yaşamak, tıkanma gibi durumlarda ana sebep ancak uyku testi ile ortaya çıkarılabilir. Tıkayıcı uyku hastalığı olarak anılan obstrüktif uyku apnesi problemi bulunanlar için doğru teşhis yapabilmeyi de destekler. Çocuklara sunulmasındaki en önemli getirisi ise küçük yaşlarda oluşabilecek sinir ile kas sistemi problemleri, dikkat dağınıklığına yönelik problemin tespit edilebilmesi ya da psikiyatrik hastalıkların teşhisinin konulabilmesini sağlamasıdır. EMG adı verilen test ile hastanın algısal bozukluğu ya da epilepsi nöbetleri geçirmesinin arka planı teşhis edilebiliyor. Yetişkin bireylerde ise uyku kalitesini olumsuz etkileyen horlamanın engellenebilmesi şiddetindeki artıştan kaynaklı vücuttaki sağlık sorunların keşfedilebilmesini sağlar. Anadolu yakasında uyku testi yapan hastaneler arasında sunduğumuz kaliteli evde uyku testi hizmetinden iletişim numaralarımızı arayarak kısa sürede bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

EMG testi yapan hastaneler ortamından uzak, uyku laboratuvarında kalmak istemeyenler için ev ortamında tekniksel olarak cihaz kişiye bağlanır. Tüm gece boyunca uyku sırasında bu cihazlar çalışmasını sürdürür ve bir kayıt cihazı yardımı ile de süreç kontrollü şekilde yürütülür. Uyku bozukluğunun belirlenebilmesinde vücuda kayıt cihazı bağlanır. Nabız sensörleri yerleştirilir. Göğüs üzerine bir bant geçirilir. Solunumdaki dereceye dikkat edilir. Elektrotlar baş bölgesine sırayla dizilir. Uygulamanın bir profesyonel sağlık hekimi gözetiminde kontrollü şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Cihazlarının kullanılabilmesi için bu önemlidir. İstanbul civarında Anadolu evde sağlık firması aracılığı ile sunulan özel hastane uyku testi fiyatları hizmetinden yararlanabilmek için kısa sürede WhatsApp iletişim hattı ile irtibata geçebilirsiniz. Hastalığın teşhisi için kullanılan evde uyku testi uygulamaları özellikle gündüz fark edilen derin uyku ataklarında, uyku sırasında nöbet geçirme ya da bayılma durumunda, huzursuz bacak sendromunu yaşanan vakalarda, kronik uykusuzluk süreci başlayan hastalarda, uyurgezerlik gibi REM uykusu ile bağlantısı olarak oluşan problemlerinin tespit edilmesinde kullanılır. Oldukça güvenilirdir. Cihaz hazır hale geldikten sonra belirli bölgelere takma işlemi yapılır. Yaklaşık 45 dakika boyunca devam eder. Farklı metotlarla uygulanan uyku testi yapan özel hastaneler için oluşacak uyku testi fiyatları ve sunulan hizmette kalite daha da farklılaşır. EMG testi fiyatı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek uyku testi hizmetinden faydalanabilmek için bizlerle İstanbul civarından irtibata geçebilir ve randevu kaydını oluşturabilirsiniz.