Doğum koçluğu günümüzde oldukça ilgi çeken bir alan haline gelmiştir. Bu koçluk sayesinde doğuma hazırlık daha kolay hale gelmektedir. İnsanların bu yöntemi seçmesi ile doğum esnasında yaşanabilecek sorunların birçoğu ön görülmekte, erkenden müdahale edilebilmektedir. Doğum koçu kadromuz ile size bu alanda kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

Özel eğitimli uzman kadromuz sizlere kaliteli bir hizmet sunmak adına sürekli olarak programlama yapıyor. Sonucunda ise doğuma hazırlanmanız daha kolay hale geliyor. Anne adayı fiziksel ve ruhsal olarak doğuma hazırlanıyor. Bu ise bebeğin gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Sonucunda ise doğum gerçekleşince bebeğin daha sağlıklı olması mümkün hale geliyor. 

Doğum Koçluğunun Önemi

Doğum koçluğu ile özellikle ilk kez anne olacak adayların daha bilgili olması sağlanabilir. Bu en büyük avantajlardan birisidir. Diğer avantajlar ve koçluğun önemini kanıtlayacak bilgiler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Anneyi ruhsal olarak doğuma hazır. Korka, korku, tedirgin olma gibi durumları ortadan kaldırır.
  • Fiziksel olarak annenin doğuma hazır olmasını sağlar. Bu ise doğum esnasında kasılmaların ve kötü senaryoların önüne geçer.
  • Anne adayının heyecanını yenmesini sağlar.
  • Anne adayının vücudunu tanımasını sağlar. Bu yolla ilerleyen süreçte annenin bebeğine daha iyi bakabilmesine olanak tanır.
  • Doğum sonrasında yapılacakları listeler. Bu yöntem sayesinde kısa süre içinde annenin daha fazla öz güvenli olması mümkün hale gelmektedir.

Bu sebepler doğum koçluğu hizmetini önemli hale getirmektedir.