SMA hastalığı genetik faktörlerden kaynaklı olarak vücutta üretilebilen anne ve baba yolu ile çocuğa taşınabilen bir hastalık türüdür. SMA testi evlenmeden önce yapılması gereken çocuğun sağlığı için önemli olan bir uygulamadır. Erken teşhis yapabilmek ve herhangi bir bulguya rastlanırsa müdahalede bulunabilmek için testin evlilik süreci öncesinde yapılmış olması büyük bir önem taşır. SMA testi genellikle tarama testi ya da taşıyıcılık testi olarak adlandırılır. Hamilelik süreci devam eden bir anne adayına da uygulanabilir. Bu test ile ancak net olarak kişinin genlerinde bir taşıyıcılık olup olmadığı tespit edilebilir. Anadolu Evde Sağlık firmamız çiftlere evlenmeden önce ya da anne adaylarına hamilelik sırasında SMA testi uygulamalarını kısa sürede sağlayarak sonuçları iletir. Uygun fiyat ve bütçeye dost rakamlarla sizlere sma tarama testini güvenilir, sağlık ekibimiz aracılığı ile sunmaktayız.

Son dönemlerde gittikçe artış gösteren gen eksikliğinden kaynaklı olarak meydana gelen SMA hastalığı ciddi bulgular ile kendini belli eder. Özellikle akraba evliliklerinden kaynaklı olarak meydana gelen bu hastalık hamilelik sürecinde anne adaylarına üçlü tarama testi adı altında uygulanabilir. Halk arasındaki tabiriyle kas hastalığı olarak adlandırılan kalıtsal bir bozukluktan kaynaklanmaktadır. Taşıyıcılık olup olmadığı ancak sma testi evlenmeden önce uygulanacak kan testi ile mümkün olur. Çocukta ortaya çıkışı özellikle yaşamsal faaliyetlerin kısıtlanmasına, hareketliliğin azalmasına, nefes alıp vermede ve yürüme gibi aktivitelerde zorluk yaşanmasına neden olur. Sizlere en doğru ve güvenilir hizmeti sunan ve İstanbul bölgesinde hizmetini tüm vatandaşlara 7/24 aktaran firmamız kısa sürede randevu talebinizi dikkate alır. SMA taşıyıcılık testi uygulamaları sayesinde ileriye dönük olarak oluşabilecek problemler için önlem alabilmeyi destekler.

Sma hastalığı ile ilgili yapılan araştırmalarda vücutta SMN1 geninde eksiklik olduğu fark edilmiştir. Yaklaşık olarak bu hastalık 6000 ile 10.000 arasında farklı rakamları denk gelecek canlı doğumunda fark edilmiştir. İlerlemiş boyutta ölümcül riske neden olabilir. Vücutta gen aktarımı ile geçiş yapan SMA hastalığı özellikle motor nöronlarda fark edilir. Buralarda gerekli olan protein alınamamakta ve kaslarda erimeye neden olmaktadır. Eğer bir çocuk da SMA hastalığına rastlanılmışsa bu daha önceden testlerle tespit edilebilecek anne ya da babasının genlerine yerleşmiş SMN1 geninden kaynaklandığı bilinmelidir. Evlilik dönemi öncesinde muhakkak ki anne ya da baba adayının bu testi yaptırması ve kan testi sonuçlarını beklemesi önemli olmaktadır. Sizlere en doğru ve güvenilir hizmeti sunuyor, randevu taleplerinizi iletebileceğiniz iletişim numaralarımızı 7/24 aktif halde bulunduruyoruz.