SMA hastalığı kalıtımsal olarak genlerle taşınan ve genellikle çocuğa anne ya da babadan geçebilen bir özelliğe sahiptir. Kas hastalığı olarak da halk içerisinde bilinmektedir. Özellikle motor kas becerilerinin gelişimsel süreçte pasif oluşu, görevlerini yerine getiremeyişi, çocukların oturma kalkma yürüme ya da nefes alıp verme gibi yaşam kalitesine destekleyecek olan becerilerden yoksun olmasına neden olur. Anadolu Evde Sağlık firmamız alanında uzman çalışanları ile sizlere SMA testi uygulamasını bulunduğunuz her ortamda hizmet olarak sunuyor. Sağlık hizmetimiz kapsamında SMA testi yapan hastaneler arasında yerimizi alıyor ve sizlere güvenilir bir hizmet sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.

SMA hastalığı 4 farklı tip ile ortaya çıkar. Her birinde farklı bir kontrol sağlanabilir. Başlangıç seviyesindeki bir SMA taşıyıcılığı belirli tedavi metotları ile giderilebilirken ilerlemiş boyutta taşıyıcı gene sahip olan bir kişi için bu durum pek de kolay değildir. Sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için öncelikle evlilik öncesindeki süreçte ya da evlilikte belirli uygulamalarla çiftlerin genel durumu tespit edilir. Ülkemizde genellikle en hafif olan türüne rastlanır. Önemli olan bunu fark ederek çocuğa kalıtsal olarak aktarmayı önlemektir. Belirli tetkikler yapıldıktan sonra SMA taşıyıcı testinin uygulanabilmesi için kan örneği alınır. Öncelikle baba adayından alınan kan örneği gerek görüldüğünde anne adayından da alınacaktır.

SMA taşıyıcı testi gerekli görüldüğünde hastane ortamında uzman hekimler tarafından uygulanır. Kısa sürede sonuçlar paylaşılarak olası bir hastalık durumuna karşı neler yapılabileceğine dair önlemler alınmaya başlanır. Kalp rahatsızlığı bulunanlar, ileri derecede akciğer nefes problemi yaşayanlar ya da böbrek hastalığı oluşmuş kişiler bu uygulamayı yaparken uzman bir hekim gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Taşıyıcılık testi uygulamaları evlilik süreci öncesinde anne ya da babadan kaynaklı olarak çocuğa hastalığın geçmesini engel olacaktır. İstanbul ve çevre bölgesinden bizlere ulaşabilir, aktif telefon hattımız üzerinden sağlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Randevu talebinizi ileterek kısa sürede sizlere en doğru hizmeti sağlayabilmek için ekip elemanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.