EEG testi en genel tabir ile beyinsel fonksiyonların ölçüldüğü, beyin hasarlarının tespit edildiği bir testtir. Bu test esnasında herhangi bir elektrik verilmez. Elektriksel hareketler ölçülür. Beyindeki hareketler ve elektriksel aktiviteler yorumlanır. Test aşamasında öncelikle hastanın başına pasta adı verilen yapıştırıcı yardımıyla elektrotlar yapıştırılır. Bu elektrotlar yardımıyla ölçüm yapılır. Saçlı kafa derisine yapıştırılan elektrotlar ile kısa süre sonunda ölçüm tamamlanır. EEG Testi sırasında kulak memesine de elektrot koyulabilir. Buradaki süreç hastanın durumuna göre uzayabilir. Ancak temel test süresi bellidir. Uyku halinde ve uyanıkken bu test yapılabilir. Anadolu evde sağlık olarak ev ortamında bu testin yapılmasına olanak tanıyoruz.

EEG Testi Nedir? Hangi Kontroller Yapılır?

EEG testi beyindeki elektriksel dalgalanmanın ölçülmesi ve yorumlanması şeklinde devam eden bir testtir. Bu test ile kısa süre içinde beyinle alakalı birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Anadolu evde sağlık olarak bu testi en iyi şekilde yapıyoruz. Dilerseniz evinizde bu testin sonuçlanmasını sağlıyoruz. Bazen ise hastane ortamında bunu başarabiliyoruz. Siz de dilediğiniz zaman randevu alarak bu testi yaptırabilirsiniz. Uyku halinde test istenmesi durumu olabilir. Özellikle hasta, travmayı uyku halinde geçirdiyse bu durumda uyku halindeki beyin fonksiyonları önem kazanacaktır. Hastanemiz bu konuda özel konumlandırılmış odaları ile hizmet vermektedir. Dilerseniz burada dilerseniz evinizde kendi yatağınızda bu ölçümleri yaptırabilirsiniz.

EEG Testi Ne Kadar Sürer?

Bu testin herhangi bir net süresi yoktur. Ancak yarım saat ile 45 dk. arasında sürebilir. Burada önemli olan nokta eğer hasta uyuyacaksa uykuya dalma süresidir. Hasta ne kadar hızlı uykuya dalarsa sonuç o kadar çabuk ortaya çıkar. Beyin fonksiyonlarındaki dalgalanma bu sayede kısa süre içinde ortaya çıkabilir. Siz de daha fazla bilgi almak ve ev ortamında bu testi yaptırmak isterseniz Anadolu evde sağlık numaralarını arayabilirsiniz. Destek alarak sorunu çözebilir, kısa süre içinde testlere başlayabilirsiniz. Bilgi ve detay için hemen arayabilirsiniz. Ayrıca randevu oluşturmak isterseniz de yine firmamız ile iletişime geçebilir, hastane ortamında tam donanımlı bir ortamda bu testi yaptırabilirsiniz.