Elektromiyografi testi uygulamaları vücudun kas ve sinir sistemine yönelik oluşabilecek problemleri tespit etmekte kullanılır. Özel bir cihaz aracılığı ile vücuda bağlanan elektrotlar kaslardan gelen yanata yönelik olarak oluşan problemi çözmeye çalışılır. Sunulan test klinik ve hastane ortamlarında kişiye özel olarak uygulanabileceği gibi evde bakım hizmeti kapsamında da Anadolu evde sağlık firması tarafından sunulur. Burada uzman bir sağlık çalışanı tarafından hizmetin sunulabilmesi önemlidir. Test uygulaması sağlanırken kas alanına küçük iğneler eşliğinde uygulamaya başlanır. Elektrikli cihaza bağlı olarak elektrotlar manyetik dalgalar eşliğinde vücudu analiz eder. Bir monitöre bağlı olarak sunulan tedavi sisteminde aktif dalgalar kas alanında tedavi sürecini tamamlarken monitöre yansımış olan grafikten yola çıkarak bir sonuca varılır.

EGM tedavi süreci devam ederken vücuttaki pek çok kas aynı anda incelemeye alınır. Özellikle kol ve bacak bölgelerinde gün içinde yaşanan kasılma durumu elektriksel olarak vücuda aktarılan elektrotlar sayesinde net olarak belirlenir. Vücutta bulunan kas ve sinir sistemine bağlı olarak farklı sonuçlara ulaşılabilir. Ortaya çıkacak sonuçlar gün içinde aktif kalabilmeyi önleyecek hastalıkların tespitinde fırsat oluşturur. EMG tedavisi genellikle kişinin el ya da kol bölgesinde bulunan sinirlerde yaşanan tahribatta belirlemek için kullanılabilir. Net olarak hastalık bölgesi tespit edilerek tedavi sürecine geçilebilir. Vücudun tüm kas alanlarına ve sinir sistemine ulaşılabildiği için hasarlı alanı tespit etmek kısa sürede mümkün hale gelir. Ev konforunda sunulan sağlık hizmeti kapsamında yer alan EMG testi fiyat bilgisi için firmamızın iletişim hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uygulanan işlem sırasında omurilik bölgesinde oluşan disklerde kayma ya da zedelenme gibi bir hasar fark edilebilir. Dışarıdan bakıldığında anlaşılamayacak kas hasarı ancak bu şekilde ortaya çıkarılabilir. vücuttaki belirli sinir alanlarının etkilenmesi ile karıncalanma, uyuşukluk hissi ileri boyutlu felce neden olabilir. Erken tanı sürecinde uygulanan Elektromiyografi tedavisi sayesinde felç sürecine yol açabilecek hastalık erkenden önlenebilir. Firmamız İstanbul bölgesi ve civar ilçelerinden sizlere uygun fiyatlı EMG testi fırsatı sunuyor.