Evde Ozon Tedavisi bağışıklık sistemi düşük olan hastaların daha kuvvetli vücut mekanizmasına erişebilmesini sağlayacak belirli teknikleri içerir. Genel anlamda romatizmal rahatsızlıklar, eklem ağrıları ve kireçlenmelerinde kullanılan tedavi tekniği cildi dinçleştiren, gençleştiren ve yenileyen bir sistematiği içerir. Ozon terapi uygulaması oksijenin triatomik adı verilen bir yapısı oluşturularak elde edilir. Ozonun vücuda enjekte edilmesi ile meydana getirilir. Hastanelerde ve özel kliniklerde sunulan Ozon tedavisi ev konforunda Anadolu Evde Sağlık firması çalışanları tarafından sunulur. Bu alanda uzman ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış hekimler klasik bir serum düzeneği içerisinde yer alan Ozonu damardan uygular. Kana karışarak kişinin eski sağlığına kavuşması kendini daha dinç ve genç hissetmesini sağlar.

Ozon tedavisi kullanıcıları daha çok kronik rahatsızlık sahibi olanlar, deri hastalığına sahip olanlar ve enfeksiyonlar hastalıkları vücudu açık halde olanlar faydalanıyor. Metabolik rahatsızlıklar ileri seviyeye vardığında Ozon tedavisi hastalığı engelleyici etki sunuyor. İstanbul ili içerisinde Ozon tedavisini ev konforunda tatmak isteyenler firmanın aktif telefon hattını kullanarak irtibata geçebilir. Uygulama sırasında her hasta için belirli bir doz oranı ayarlanır. Bunun için bu alanda daha önceden profesyonelliği bulunan çalışanların müdahale etmesi gerekir.

Ozon tedavisinin faydası düşük bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar. Enfeksiyonel rahatsızlıklara karşı şifacıdır. Viral enfeksiyonlar, antibakteriyel etkisiyle mantar enfeksiyonlarına karşı bakterileri engelleyici bir tedavi sunar. Beyin oksijenin de azalan performansı arttırarak beyin hasarını daha hızlı iyileştirir. Kalp krizi riskini azaltır. Vücuda detoks etkisi sunar. Ağrı kesicidir ve kronik yaraların daha hızlı iyileşmesini tetikler.

Ozon tedavisi uygulama şekli 4 farklı terapi yöntemi ile meydana gelir. Hastadan alınan kan içerisine eklenen Ozonun yenilenerek yeniden hastaya enjekte edilmesine majör uygulama adı verilir. Vücut kası içerisine enjekte edilerek özellikle eklem ağrısı ve kireçlenmesini önleyebilmek için minör uygulama kullanılır. İnce uçlu iğnelerin deri altına enjekte edilmesi ile daha genç ve genç bir görünüm sunan Subkutan uygulaması da bulunur.

Özellikle diyabet hastaları kapanmayan yaraların daha çabuk iyileşmesi için Ozon tedavisi tekniğini tercih edebiliyor. Damar yolu ile sunulan majör Ozon terapi uygulaması daha çok tercih ediliyor.