Evde PCR testi hizmeti konusu hakkında araştırma yapanlar virüs nedeniyle enfekte olan hastaların çoğunluğunda oluşur. Genellikle solunum sisteminde oluşan rahatsızlık sindirim problemleri ile beraber kendisini gösterir. Kişilerde öksürme, hapşırma belirtileri artar. Yine temas yoluyla bulaşabilme riski yüksektir. Uygulanan testler sayesinde kişilerin tedavi sürecinin başlatılması daha erken fark edilebilir ve süreçte iyileşme daha çabuk sağlanabilir. Nefes darlığı, kokuda kayıp yaşama, ateş ve öksürük gibi belirtiler ile kendini gösteren bu süreçte yaygın olarak PCR ya da antikor testleri uygulanır. Sağlık kuruluşları tarafından uygulanan bu testler evde bakım sürecinde ön muayene fırsatı da sunar. Hastaneler tarafından sunulabildiği gibi Anadolu Evde Sağlık firması gibi evde bakım hizmeti veren firmalar tarafından da sunulan bir hizmet çeşididir.

Evde PCR testi uygulaması sürüntü testi olarak adlandırılan kişiden alınan numune örneği hastaneye iletilerek laboratuvar ortamında incelenir. Yoğunluğa göre en fazla 24 saat içerisinde net olarak sonuçlar kişiye iletilir. Bulunulan her alana gelinerek Covid PCR testi uygulaması sağlık personelleri tarafından yapılmaktadır. Sağlık çalışanları bir çubuk yardımıyla hastanın boğazından ya da burnundan belirli bir numune alır. Laboratuvar ortamında bu örnek incelenir. Sonuçlar kısa sürede kişiye aktarılır. Eğer pozitif bir durumla karşılaşılmışsa karantina altına alınır. Evde PCR testi uygulaması sunulurken en önemli faydası ise kronik rahatsızlığı bulunanlar, evde bakım süreci devam edenler, yatağa bağlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürenler için büyük kolaylık sağlar. Özellikle hastane ortamında steril ortam sağlanamadığı için hastalığın daha da ilerlemesi önlenebilir.

Salgın dönemlerinde kişilerden vücudu alınabilecek mikropların engellenebilmesi için de bu önemli olur. Sonuçlar haftaya iletildikten sonra ilaç tedavisi süreci başlatılır. Genellikle karantina 14 gün boyunca devam eder. Maske ve mesafe kurallarına uyularak ekip elemanları düzenli bir şekilde süreçte test uygulamalarını ve yapılması gerekenlere dair bilgilendirmede de bulunur. Evde coronavirus testi uygulamasından yararlananlar alanında uzman ekip elemanları tarafından süreçte yönlendirmelerle desteklenir. Burada önemli olan kişinin konforu, hasta gizliliği ve güvenliğidir. Evde uygulanan PCR testi uygulanacak kişi sayısı, uygulama sayısı gibi etkenler göz önünde bulundurularak en uygun fiyat listesi oluşturularak kişi ile paylaşılır. Daha detaylı bilgi alabilmek randevu kaydı oluşturabilmek için İstanbul civarından firmanın aktif iletişim hattı ile irtibata geçebilirsiniz.