Evde trakeostomi değişimi kronik rahatsızlığı bulunan hastalarda ileriye dönük patolojik olarak hastalık tespiti ve hastalığın tedavisi için uygulanan teknikleri içerir. Özellikle akut rahatsızlıklar solunum güçlüğü çeken hastalara yönelik uygulanır. Hava yolunun açılabilmesi için ek destek fırsatı sunar. Evde sağlık firması aracılığı ile trakeostomi bakım ve değişim hizmeti kısa sürede uygun fiyatlarla talep edilebilir. Cerrahi olarak hastanede uygulanan lokal anestezi tekniği ile açılan bir delik yardımıyla havanın dışarıya çıkabilmesini sağlayacak bir cihaz yerleştirilir. Alana yönelik uygulanan bu sistemin belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekecektir. Hava almak da güçlük çeken hastanın tedavi süreci evde sağlık bakım firması oradan Anadolu evde sağlık ekipleri tarafından gerçekleştirilir.

Trakeostomi yöntemi kullanılarak boğaz bölgesine yerleştirilecek olan cihazın belirli aralıklarla temizliğinin, bakımının yapılması değiştirilmesi gerekebilir. Tüm bu aşamayı steril bir şekilde sağlık personelleri gerçekleştirebilir. Kullanılacak cihazın ne kadar süre bu bölgede barındırılacağı ise geçici ya da kalıcı olarak yapılacak incelemelerle değişecektir. Bu kısımda müdahaleyi hastanın doktoru gerçekleştirir. Boğaz bölgesine yerleştirilen cihazın bakımı temizlenmesi steril bir şekilde yeniden alana konumlandırılması önemlidir. Hastaneye gitmeye gerek kalmadan ev konforunda sunulan bu hizmet sayesinde hastanın kendini daha iyi hissedebilmesi, sevdikleriyle aynı ortamda vakit geçirebilmesini de kolaylaştırır.

Trakeostomi bakımı yapılırken doğru malzemelerin kullanılması ve hijyene önem verilmesi gerekir. Muhakkak ki bir eldiven yardımıyla işlem uygulanmalı, özel solüsyonlar barındırılmalı, gazlı bez yardımı ile de bölge temizlenmelidir. Burada her bir işlem uygulanırken muhakkak ki bu alanda deneyimi bulunan hemşireler tarafından müdahale edilmesi gerekecektir. Yanlış bir hareket bölgede kızarıklığa, tahrişe sebep olabilir. Büyük yaraların oluşmasına neden olunabilir. Tüm bu zararlı etkenlerden bireysel olarak kişiyi uzak tutabilmek için muhakkak ki uzman müdahalesi gereklidir. İstanbul bölgesinde sunduğumuz evde sağlık hizmeti kapsamında Trakeostomi bakımı ve değişimi hakkında destek alabilirsiniz. Kullanılan malzemenin kalitesi yaşanabilecek sağlık probleminin önlenebilmesinde büyük kaynaklık oluşturur. Firmamızın etkin telefon hattını kullanarak irtibata geçebilir, hizmetten faydalanabilmek için randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz.