Evde yara bakımı uygulamaları profesyonel bir hemşirenin denetiminde hastanın daha az hasar ile ağrısız olarak süreci atlatabilmesini destekleyecek tedavi sürecini kapsar. Burada önemli olan oluşumu gösteren yaranın bir sonraki evreye geçişini engelleyerek hastayı daha huzurlu sağlıklı hale getirebilmek ve bu bölgedeki hasarlı dokuyu onarabilmektir. Anadolu evde sağlık firması tarafından görevlendirilen her bir personel hareketsizlikten ve yetersiz beslenmekten kaynaklanan hastalık sürecinin ilerlemesi durumuna engel oluyor. Uzman bir hemşire ve doktor eşliğinde süreç kontrollü şekilde yönetiliyor. Kurallı ve sistematik süreçten taviz vermeden hastanın en sağlıklı haline getirilebilmesi için süreç başlatılıyor.

Yatak yarası bulunan bir hastanın yalnızca yaradan kaynaklı bölgesel hasar söz konusu olmuyor. Hareketsizlikten dolayı bölgede ağrılar gittikçe artabiliyor. Yemek yemede problem yaşanabiliyor. Vücut sıvı kaybının hızlandırıyor ve yemek yeme ya da idrara çıkma gibi konularda da problemler yaşanabiliyor. Bu süreçler tamamen bir uzman gözetiminde ilerletilmelidir. Yara oluşan bölgenin basınçtan uzak tutulması da yanındaki destekçiyle ancak mümkündür. Hem vücut ısısı hem oda ısısı dikkat edilmeli ve cildin nemli kalmasına özen gösterilmelidir. Yatış pozisyonu en az 2 saatte bir değiştirilmelidir. Gerekli görüldüğünde özellikle yaranın ikinci ve üçüncü evrelerinde pansuman yapılarak bölgenin steril hale getirilmesi gerekir. Tüm bu süreç ancak profesyonel bir destek ile daha sağlıklı şekilde yürütülebilir.

Yaranın enfeksiyondan korunabilmesi için düzenli aralıklarla pansuman yapılmalıdır. Üçüncü evrede yatak ya da tedavisi için enfeksiyonun tamamen sona erdirilmesi önemlidir. Artık kullanılmaz hale gelen doku temizlenmeli, düzenli pansuman yapılmalı yaranın kapanıp iyileşme sürecine geçmesi beklenir. Bu süreç kritiktir her açıdan dikkat edilmelidir. 4. evrede 3. evredeki gibi dikkatli olunmalı, hasarlı ve enfekte olan dokunun bölgeden cerrahi tekniklerle çıkarılması sağlanmalıdır. Yara düzenli aralıklarla temizlenmelidir. İstanbul bölgesi ve çevre ilçelerden ulaşabileceğiniz firmamız aktif telefon hattı aracılığı ile evde sağlık hizmeti kapsamında yara bakım tedavi süreci başlatıyor. İletişim hattını kullanarak irtibata geçtiğiniz anda tarafınıza özel bir ekip gönderilmek üzere randevu kaydınız işlemi alınacaktır. Evde yara bakım ücreti hakkında detaylı bilgi alabilmek için ön inceleme süreci sonrasında tedavinin süresi ve uygulanacak metotlar belirlendikten sonra net bir rakam ortaya konabilir.