Evde yara bakım hizmeti günümüzde hastane ortamında oldukça zor olabilecek hem hastanın sağlığı ve konforu açısından hem de uzun süreli olarak hastanede kalmanın mümkün olmayışı nedeniyle büyük bir kolaylık oluşturuyor. Bundan dolayı da Anadolu Evde Sağlık firması yatağa bağımlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek zorunda olan hastalara yönelik evde yara bakım tedavi hizmetini sunuyor. Hastane ortamında gittikçe zorlaşan ve süreci daha çıkmaz hale getiren bu aşama evde bakım süreci ile devam ettirilerek bu alanda uzman olan hemşire ve doktorlar tarafından dikkatli şekilde takip edilir. Dış çevreden kaynaklı olarak vücudun belirli bölgelerinde oluşan yaralanmalar iyileşmeyen yaralara dönüşebiliyor. Bu durum düzenli bir bakım ile ancak tedavi edilebiliyor.

Bazı durumlarda vücutta oluşan yaralar uzun bir hastalık dönemi geçirip yatağa bağımlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek zorunda kalan hastalarda ömür boyu devam eden bir dönemi kapsayabiliyor. Bunlar kronik ya da akut yara olarak adlandırılıyor. Her iki yara çeşidi farklı tedavi teknikleri ile destekleniyor. Akut yara dendiğinde dış çevreden kaynaklı ani bir şekilde oluşan sıyrık, kesik ya da yanık olarak adlandırılır ve bu yaralar düzenli bir bakım ile bir ay içerisinde iyileştirilebilir. Kronik yara dendiğinde ise daha çok farklı bir hastalıktan kaynaklı olarak vücutta başlamış olan yaralar akla gelebilir. Bunlar diyabet hastalığı başta olmak üzere yatağa bağımlı kişilerin vücudunda oluşan hastalıklar ya da damar yetmezliği gibi problemlerin sonucu olarak vücutta görülebilir. Kronik yaralarını iyileşebilmesi için iki ay ve daha fazla süre geçmesi gerekebilir iyileşmediğinde bunlar kalıcı hale gelmiş anlamına gelecektir. Tüm bu süreçte hastanın ek bir desteğe ihtiyacı oluşabilir.

Firmamız İstanbul ili ve çevre ilçelerinden ulaşılabilecek bir mesafede bulunuyor. Randevu kaydınızı oluşturduktan sonra kısa sürede sunmuş olduğumuz evde bakım tedavisi kapsamında yara bakım hizmetinden faydalanmaya başlanabilirsiniz. Kronik olarak vücutta başlayan yaralar yatak yarası başta olmak üzere bası yarası, varis ya da diyabetik yara olarak adlandırılır. Böyle bir durumda dokular büyük hasar görür. Uzun süreli olarak kişinin ek bir desteğe ihtiyacı oluşur. Bu tür hastalara düzenli bakım yapılmadığında bölgenin temizlenmesi steril bir şekilde sağlanmadığında daha kötü sonuçlara varılabilir. Ağrı ve acıları hafifletebilmek ve kişinin fizyolojik ve psikolojik olarak konforunu destekleyebilmek için firmamızın sunmuş olduğu evde sağlık hizmetinden kısa sürede faydalanmaya başlayabilirsiniz.