Günümüzde yaşanan hastalıkların pek çoğu yaşam şartları da göz önünde bulundurulduğunda fiziksel olabiliyor. Orrganların yaşamsal faaliyetlerini sürdürmekte zorlanması, iç hastalıklar yıllardan beri var olan farklı hastalık türlerini ortaya çıkarırken günümüzde daha çok fiziksel hareketliliğe yönelik hastalıklar ön plana çıkmıştır. Yaşam şartlarının getirmiş olduğu koşullar bilgisayar başında çok vakit geçirmek zorunda kalmak en hafif hastalık türü olmak üzere daha büyük boyutlu yaşanılan kazalardan kaynaklı olarak fizik tedaviye ihtiyaç duyulabilir.

Anadolu evde sağlık firması yıllardır bu alanda sunduğu hizmet ile ev ortamında fizik tedavi sürecini destekleyici bir hizmet sunuyor.

Ev ortamında sunulan fizik tedavi sürecinde öncelikli olarak fizyoterapist hastayı ön değerlendirmeden geçiriyor. Tanısı konmuş hastalık üzerine belirli bir program oluşturularak sağlık ekiplerinin kontrolünde bir süreç başlatılıyor. Hastanın durumu iyileşme sürecinde uygulanması gereken aktiviteler ve ulaşılması gereken hedef nokta net olarak belirleniyor ve belirli bir program oluşturuluyor. Günlük olarak uygulanacak fizyoterapist tedavileri ortalama bir saati buluyor. 60 dakika içerisinde uygulama tamamlandıktan sonra fizyoterapistin de yönlendirmesi ile belirli bir seviyeye gelindiğinde süreç tamamlanmış olunuyor. Evde fizik tedavi ücreti talep edilecek tedavi süresine göre değişebiliyor. Günlük, haftalık ya da aylık periyotlarla devam eden bazen 3 bazen 6 ayı bulabilen bu süreçte fiyat oluşumu da farklılaşıyor. Günlük ve aylık net bir rakam elde edebilmek için İstanbul  ilinde aktif faaliyetlerini sunan Anadolu evde sağlık firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Zamandan tasarruf etmeyi sağlayan evde bakım teknikleri arasında fizik tedavi süreci de yer alıyor Yalnızca kişisel yaşantıdaki zaman aralığından kazanç sağlamak değil maddi ve manevi olarak da çıkar elde edebilmek için bu tedavi metodu benimseniyor. Günümüzde sağlık hizmetlerinin eve kadar taşınması daha hijyenik ve elverişli bir ortamda bu hizmetten faydalanabilmeyi kolaylaştırmıştır. Evde fizik tedavi hastaneye gitmeye gerek kalmadan kişisel konforu koruyarak hijyen odaklı bir alan oluşturuyor. Özellikle çocuklar ve ileri derecede rahatsızlığı bulunan yaşlılar için büyük bir konfor sunuyor. Bu yönde iyileşme sürecini de destekleyici bir ortam sunuluyor. Evde fizik tedavi hizmeti kapsamında sunulan her bir işlem bu alanda uzmanlaşmış ve profesyonelleşmiş bir ekip tarafından sunulur. Hastane, medikal ve benzeri farklı sağlık kurumlarından alınabilecek uygun fiyatlı fizyoterapist hizmeti evde sağlık hizmeti kapsamında Anadolu evde sağlık firması aracılığı ile de alınabilir. Konu üzerine daha detaylı bilgi sahibi olabilmek ve randevu kaydını oluşturabilmek için bizlerle iletişim hattımızı kullanarak irtibata geçebilirsiniz.