Evde fizik tedavi hizmeti özel olarak vücut hareketlerinde problem yaşayan bireylere sunulur. Çalışma tarzı şartlarındaki ağır süreçler, yaşlılık durumu, ani hareket ve benzeri farklı nedenlerden kaynaklı olarak vücutta oluşan bel fıtığı, boyun fıtığı, omurilik bölgesindeki ağır yaralanmalar ya da felç rahatsızlığı sürecinde evde bakım hizmetinden faydalanılabilir. Tedavi süreci planlı ve uzun bir aşamada sürdürülür. Bu nedenle kişinin sürekli olarak hastanede vakit geçirmesine sebep olmadan özel bakım hemşireleri tarafından istenen bakım ve özveri elde edilebilir. Anadolu evde sağlık firması bu sektörde öncü firmalar arasında yer alıyor. Alanında uzman fizyoterapistler ile çalışmasını sürdürüyor. Evde sağlık hizmetleri kapsamında sunulan hizmette Anadolu evde sağlık firması bu sektörde öncü firmalar arasında yer alıyor. Alanında uzman fizyoterapistler ile çalışmasını sürdürüyor. Evde sağlık hizmetleri kapsamında sunulan evde tedavi hizmetinden firmamız farkı ile faydalanabilirsiniz.

Evde fizik tedavi süreci öncelikle kişinin oluşturacağı randevu talebi doğrultusunda belirlenir. Aktif iletişim hattını kullanarak İstanbul ili ve çevre bölgelerinden bizlere ulaşabilir, randevu kaydınız da iletebilirsiniz. Belirlenmiş gün ve saatte ekip elemanlarımız alanında uzman fizyoterapistler ile bulunduğunuz alanına gelerek bir inceleme yapar. Tespit sürecinde raporlamalar eksiksiz bir şekilde çıkarılır. Son olarak iletişime geçilerek tedavi sürecine yönelik planlama aşaması tamamlanır. Evde fizik tedavi hizmeti sürecinde bireylerin günlük hayatta fonksiyonunu yitiren vücut rahatsızlıklarına yönelik fonksiyonel ve bütüncül bir yaklaşımla tedavi süreci başlatılır. Hastaya özel uygulanan programlar her zaman özel terapist eşliğinde sunulur.

Fizik tedavi hizmeti ihtiyacı duyan kişiler özel fizyoterapistlerin aktif olarak hizmetini sunduğu hastane alanlarında, rehabilitasyon merkezlerinde, kliniklerde ya da fizik tedaviye yönelik farklı merkez birimlerinde uygulama yapılabilir. Bunlardan biri de evde fizik tedavi hizmetidir. Yaşanan bel fıtığı ya da boyun fıtığı problemi için en kısa sürede iletişime geçerek tedavi sürecine yönelik bir başlangıç oluşturabilirsiniz. Hastane ortamındaki kişiye yönelik olarak sunulan tüm tedavi hizmetinde kullanılan cihazlar tek tek ücretsiz araçlarla ev ortamına taşınır. Gerekli görüldüğünde elektroterapi yöntemi kullanılarak cihazların kişinin vücuduna bağlanması, çalıştırılması hizmeti sunulduktan sonra yeniden toplanması ve benzer aşamaları yine ekip çalışanları tarafından toplanır ve düzenli bir şekilde sunulur.