Kişiye özel genetik tarama testi bu alanda uzman özel bir kadro ile sunulan hizmettir. Genetik tarama testi ile kişinin herhangi bir kalıtsal hastalığa yatkın olup olmadığı öğrenilebilir. Kişiye özel uygulanan bu testler anne ve babanın çocuk sahibi olmadan önce genetik bir hastalığa yatkın olup olmadığını öğrenebilmeyi de sağlar. Anadolu evde sağlık firması kaliteli ve güler yüzlü personel ekibi ile birlikte ihtiyaç duyduğunuz her anda kişiye özel genetik tarama testi uygulamalarını hizmetinize sunar.

Genetik tarama testi uygulamaları kan, kemik iliği, tükürük veya idrar gibi vücut sıvısı alınarak ölçülebilir. Bu sayede kanserli doku hücresinin varlığı da tespit edilebilir. Aileden gelen kalıtsal bir hastalık olup olmadığını öğrenebilmek için en etkili yolları içerir. Erken teşhisin önemli olduğu SMA hastalığını öğrenme, tıbbi tanı koyma ve tedavi sürecini zamanında başlatabilmek için önemlidir. Sma taşıyıcılık testi yapan hastaneler dışında evde sağlık firmamız çalışanları aracılığıyla ev konforunu ayağınıza getiriyoruz.

Genetik testleri doğum dönemi öncesi ve doğum dönemi sonrası olarak iki farklı dönemde talep edilebilir. Evlilik dönemi öncesi eşler birbirlerinden bu testi talep edebilir. Yıllardır evli çiftlerin baş etmeye çalıştıkları SMA hastalığını yenebilmenin önüne geçecektir. İstanbul ilinde aktif olarak hizmetini sunan firmamız evli çiftlere nikah öncesi veya hamilelik öncesi SMA testi başta olmak üzere diğer genetik testlerini yapmayı sağlayacaktır. Genetik hastalık türleri olan; Down Sendromu, DMD kas hastalığı, Hemofili, Anemi, Kistik Fibrozis, SMA, Marfan Sendromu, Huntington hastalığı vb. farklı türdeki hastalık türleri tespit edilebilir.

Tıbbi testler arasına dahil edilen genetik testleri ilerleyen yaş ile çocuklarda oluşabilecek genetik hastalıklara daha önceden tespit edebilmeyi ve bu hastalığa yönelik tedavi sürecini başlatabilmeyi kolay hale getirir. Gen testleri, tümör ya da kanserli hücrenin bulunma ihtimalinin çoğaltır. İstanbul sma testi yaptırmak isteyen çiftler üç aşamalı kontrolden geçtikten sonra rapor sonuçlarına 14 gün içinde ulaşabilir. Firmamızın iletişim hattını kullanarak irtibata geçebilir ve randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz.