Glutatyon en genel tabir ile bir antioksidandır. Vücut tarafından üretilir ve aktif olarak kullanılmayan oksijenin yok edilmesinde kullanılır. Oldukça önemli olan bu antioksidan yapısında bazı aminoasit bileşikler içerir. Glutamin, sistein ve glisin içerisinde bulunduran glutatyon vücut için oldukça önemlidir. Evde glutatyon tedavisi bu antioksidanı üretemeyen ve dışarıdan almasın gerekenler için verilen bir hizmettir. Ev ortamında yapılan bu hizmet sayesinde hastanın kanındaki glutatyon seviyesi yeterli düzeylere çıkarılmaktadır. Sonucunda ise vücudundaki standart metabolizma hareketi normale dönmektedir. Glutatyon düzeyinin yüksek olması sağlıklı bir vücudun anahtarıdır. Bu seviye ne kadar yüksek olursa kişinin enerjisi o denli yüksek olacaktır. Bu yüzden glutatyon önemsenmesi gereken yapı taşlarından birisidir.
Glutatyon Neden Düşer? Evde Tedavi Mümkün mü?
Glutatyon birçok farklı nedenden dolayı düşebilir. Yaşın ilerlemiş olması bu antioksidanın artık vücut tarafından daha az üretilmesine yol açar. Sonucunda ise kişinin bağışıklık sistemi zayıflar. %70 glutatyon için oldukça önemli bir düzeydir. Bu seviyenin altına indiği taktirde hastalık riski artacaktır. Aynı zamanda kişinin farklı hastalıklara yakalanması daha kolay bir hal alacaktır. Bir diğer etken ise ağır metallerdir. Bunların solunması yine benzer soruna yol açar. Ayrıca aseton, yapay tatlandırıcı, gıda boyası, sigara, ev temizleyiciler, alkol ve klorlu su da bu hastalığa yol açabilmektedir.  Bahsi geçen durumun yaşanmaması adına evde glutatyon tedavisi alınabilir. Bu tedavi yönteminin doktor kontrolünde yapılması önemlidir. Gerekli değerler belirlendikten ve kişinin cidden bu tedaviye ihtiyacı olduğu tespit edildikten sonra işlemlere geçilir. 
Evde Glutatyon Tedavisinin Önemi
Vücut için çok önemli olan bu antioksidan zamanla azalabilir. Evde alınan tedavi yöntemleri ile kandan direkt olarak vücuda aktarımı sağlanabilir. Yapılan bu tedavinin mutlaka doktor kontrolünde olması önem taşımaktadır. Evde glutatyon tedavisi hizmetinden sizler de faydalanarak hastanızın evinden çıkmadan kendi yatağında bu tedaviden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Uzman doktorlar eşliğinde gerekli testler yapıldıktan sonra işlemlere başlanacaktır. Tedavi sonrasında ise belirtilen oranlar yakalanacaktır. Hastanın %70 üzerinde glutatyon seviyesine sahip olması mümkün kılınacaktır. Siz de daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.