Grip aşısı virüslerin vücuttan atılabilmesini sağlayacak özel bir içerik sunar. Uluslararası anlamda Dünya Sağlık Örgütünün de desteklediği grip aşısı son zamanlarda Covid-19 vakalarının yaşandığı dönemde daha çok dikkate alınmayı gerektiriyor. Vücudun dışarıdan gelebilecek virüs oluşumuna bağışıklık sisteminin zamanla çökmesini engel olabilecek özel bir karışıma sahiptir. Erişkin yaşlardan itibaren düzenli olarak mevsim geçişlerinde uygulanması tavsiye edilir. Özellikle çocuklarda ve yaşlılarda düşük bağışıklığını desteklenmesi için vücudu koruma altına alır. Anadolu evde sağlık firması hastanelerde, özel polikliniklerde sunulan grip aşısını evde bakım hizmeti kapsamında bulunulan her ortama getiriyor. Ev ortamında ya da iş yerinde istendiği her anda talebe göre saatlik, günlük ya da hastalık aralıklarla takviye serum tedavisi ya da grip aşısı uygulanabilir.

Mevsimsel gribe karşı vücudun etkili bir savaş sergileyebilmesi için grip aşısının her yıl tekrar yapılması gerekir. Koruyucu bir etki sunan aşının faydası ise yaklaşık iki hafta sonra kendini gösterir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenen grip aşısı için en uygun zaman aralığı Ekim ve Kasım ayları olarak sunulur. Mart ayı sonuna kadar aşılama süreci devam eder. Grip aşısı uygulaması tamamlandıktan sonra etkisi yaklaşık 5 ile 8 aya kadar sürdürülür. Uygulanan grip aşısı belirli bir süre yan etki oluşturabilir. Yan etkileri arasında bölgesel kızarıklık, ağrı oluşumu ya da şişlik görülebilir. Bazı kişilerde hassasiyet durumuna göre nadir de olsa kas bölgesinde ağrı ya da yüksek ateş fark edilebilir. Yaklaşık 5 ile 12 saat arasında bu etkiler kendiliğinden yok olur.

Bağışıklığı güçlendirebilmek için olunan grip aşıları vücuda yerleşmiş virüslere karşı üstün savunma gerçekleştirmeyi sağlar. Ancak bu süreçte grip aşısı uygulamaları 6 aylıktan küçük olan çocuklara yapılmamalıdır. Hamilelik dönemi geçiren anne adayları için ise doktor gözetiminde ancak uygulanabilir. Hamileliğin ilk 3 ayında alerji oluşturma sebebi göz önünde bulundurularak ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Hayatı tehdit edecek hastalığı bulunan kişilerde de grip aşısı uygulaması yapılacağı sırada uzman bir hekim tarafından inceleme yapılarak uygulanması önerilir. İstanbul ili ve çevre bölgelerinden sunmuş olduğumuz evde sağlık hizmeti kapsamına giren evde garip aşısı tedavisinden faydalanabilmek için personel ikimiz ekibimiz ile iletişime geçerek konu hakkında detaylı bilgi alabilir, oluşacak fiyat aralığı konusunda bilgi paylaşımı talep edebilirsiniz.