Evde hemşirelik hizmeti hasta için özel bir bakım programı uygulanılmasını sağlar. Bu durum gündelik hayatta her hastaya yönelik özel bir sürecin başlatılmasını ve kişinin sağlığa kavuşmasını daha hızlı gerçekleşmesini sağlar. Hastaneye kıyasla evde bakım sürecinde kişi kendisini daha sağlıklı zinde destekleri hissedecektir. Yaşam alışkanlıkları değiştirilmeden devam edilebilecek ve ihtiyaç duyulan her anda hemşire orada olacaktır. Evde Anadolu Evde Sağlık firmamız tarafından evde hemşirelik hizmeti konfor alanını bozmadan sağlık hizmetinden yararlanabilmeyi destekliyor. Üstelik talep edildiğinde alanında uzman ekip elemanlarımız kısa sürede ön görüşünü gerçekleştirerek tedavi sürecinde sizlere destek oluyor. Evde sağlık tedavisine yönelik olarak hastanın bakımı ve ona uygun tedavi süre içinde kullanılacak materyaller kısa sürede bulunan alana getirilerek süreç başlatılıyor. Uzun süreli cerrahi operasyon uygulanmış, hastanede vakit geçirmiş olan kişilerin evde bakım sürecinde muhakkak ki uzman bir desteğe ihtiyaç duyulur.

Evde hemşirelik hizmeti özellikle 50 yaş ve üzeri vücut direncini gitgide kaybetmiş ve dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara açık olan hastalara uygulanır. Yüksek tansiyon hastaları, diyabet hastaları, solunum yetmezliği çeken hastalar, kanser rahatsızlığı bulunanlar, yataktan kalkamayacak engele sahip olanlar, kalp ve damar rahatsızlığı çekenler belirli aralıklarla açık yara akıllı uygulanması gerekenler için uygulanan hizmetleri içerir. Özel hemşirelik hizmeti ameliyat sonrasında devam ettirilen evde hemşirelik hizmeti ameliyat sonrasında devam ettirilen bir süreci içerir. Genellikle burada oluşabilecek riskleri azaltabilmek ve doğru tedavi metodunu doku kaybını yaşanmasını engelleyerek devam ettirebilmek için İstanbul bölgesinde sizlere hizmetimizi sunuyoruz.

Evde hemşirelik hizmeti doğum sonrasında anne içinde uygulanabilir. Yeni doğum yapmış anneler için evde hemşirelik hizmeti kapsamında bebeğin belirli bir süre fiziksel olarak tüm kontrolleri detaylıca yapılır. Boyu, kilosu ölçülerek gerekli notlar alınır. Anne adayı için çocuğu tutma, emzirme aşamalarına yönelik bilgilendirme yapılır. Ailenin bebekle iletişim kurarken nelere dikkat etmesi gerektiği, problemlere yönelik kısa bir eğitim süreci sunulabilir. Bebeğe sarılık ölçümü uygulanır. Evde bakım hemşiresi özellikle bu süreçte bebeğin banyo için, altı temizleme süreci, bebeğin giydirilmesi, odanın olması gereken uygun sıcaklığı, emzirmede kullanılabilecek en doğru teknik, bebeğin gazını alma ve burun temizliği, bebeğin nasıl tutulması gerektiği gibi belli başlı konular üzerine de eğitim sunulur.