Yeni zamanımızın hizmetlerinden biriside Evde Hemşirelik Hizmeti verilmesidir. Bu hizmetler sayesinde evinden dışarıya çıkamayacak derecede hasta ve yaşlı olan kişilere çok büyük bir destek olmuştur. İnsani değerleri daha da ileriye taşıyan bu hizmetten yaralanmak isteyenler gerekli yetkililere başvurarak bu hizmeti evlerine kadar getirebilmektedirler. Yaşlı ve bakıma muhtaç anneniz veya komşunuz varsa bu evde hemşirelik hizmetinden yararlana bilirsiniz. Sağlık ekipleri tarafından kontrollü bir düzeyde fayda sağlayabilirsiniz.

Bu hizmetin amacı yaşlı, bakıma muhtaç, hasta olan kişilere destek vermek işlerini kolaylaştırmak ve tedavi sürecini rahat olarak yapabilmelerini sağlamak içindir. Arzu eden kişiler bir hemşire tarafından tıbbi ve sosyal bakımını alabilirler. Evde Serum Takma, damar açma, sonda takma, iğne vurma ve birçok hizmetleri hemşireler tarafından sağlayabilirsiniz. 

Evde Hemşire Ne Yapar

Ev hastaları için hizmete hazır olan evde hemşire destekleri mevcuttur. Evde hizmet veren hemşireler özel ve kurumsal olarak iki tanedir. Özel hemşire hizmetleri belirli bir ücret karşılığında hasta bakımına ve tıbbi destekleri ile ilgilenir. Diğer kurumsal hizmet ise, belirli mevkilere müracaat ederek hasta durumuna ve aciliyetine göre ücretsiz verilen hizmettir.  Bu hemşirelerin evde yaptığı hizmetler ise, hekim tarafından tedavi planını hasta üzerinde uygular. Hastanın günlük, ateş, nabız, tansiyon gibi durumlarını kontrol eder. Hastanın günlük ilaç, enjeksiyon ve serumu gibi ihtiyaçlarını karşılar. Hastaya sonda, solunum nefes cihazları bakım ve değişimini yapar. Hastanın yatak yaralarını önlemek için, 1,2 saat aralıklı pozisyon uygulaması yapar. Hasta evde dolaşabiliyorsa hemşire desteği ile küçük adımlar atılır. Her konuda hastanın bakımını sağlar. 

Özel Hemşire Bakım Fiyatları

Yaşlı anneniz veya yakın bir hastanız mı var? Kurumsal hemşire hizmetleri belirli saat aralıklarında ve günlerinde hizmet vermektedir. Eğer sürekli hemşire desteğine ve hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız özel hemşire hizmeti almalısınız. Hemşire ihtiyacınızı saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yatılı olarak belirleyebilirsiniz. Genel fiyat aralıkları hastanın bakım yoğunluğuna ve derecesine göre çalışma saatine göre değişiklik gösterebilir. Fiyatlar genel olarak alacağınız hizmet yoğunluğuna ve süresine göre artabilir.