Kısmi olarak ya da tamamen işitme problemi yaşayan vatandaşlara sunulan işitme testi uygulamaları hastane dışında ev ortamında da sağlanabiliyor. İşitme kaybı dikkate alınmadığında ileri boyutlu ciddi hasara sebep olabiliyor. Sürece doğru zamanda müdahale edebilmek için muhakkak ki uzman doktor gözetiminde işitme testi uygulamasından faydalanmak gerekiyor. Geleneksel tarzda hastane ya da özel kliniklerde sunulan işitme testi uygulamaları günümüz standartlarında özel sağlık ekipleri ile ev ortamına taşınabiliyor. Anadolu Evde Sağlık firması tarafından sunulan işitme testi uygulamaları kişinin ihtiyaç duyduğu her anda bulunulan ortama gelen uzman hekimler tarafından sunulur. Ev konforunda işitme testi uygulamasını rahat ve konforlu hale getiren hizmet İstanbul ilinde bulunan vatandaşlara sunuluyor.

İşitme kaybı özel yaşantıda istenmeyen pürüzlere sebep olabilir. Kaybı yaşayan kişinin hastane korkusu ya da düşük bağışıklığı bulunabilir. Ev veya iş yerine sağlık ekiplerine çağırarak yaşanan ses kaybının giderilmesi adına özel testlerden faydalanılabilir. İşitme testi uygulaması sırasında kullanılacak özel cihazlar uzman personel ekip tarafından ücretsiz araçlara yüklenerek istenen ortama getirilir. Testin uygulanacağı kişi ile birebir irtibata geçilerek süreçte yaşanacaklar hakkında detaylı bilgi verilir. Kontrollü ve titiz bir çalışma doğrultusunda planlı şekilde incelemeler tamamlanarak sonuca yönelik bilgilendirme sunulur.

Evde işitme testi uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin farklı türlere ayrılan işitme testi seçeneklerinden faydalanması mümkündür. Her yaş grubunda uygulanabilen özel teknikler yeni doğan bebekler için de özel bir alan oluşturularak yaşanabilecek ileri boyutlu işitme probleminin önüne geçilmesi hedeflenir.

İşitme testi sesteki işitme frekansını belirli bir konumda ölçekleyerek bireysel sağlığı ön planda tutan sistematik veri sürecinden oluşur. İşitme testi uygulamaları ev ortamında odyometrist aracılığı ile uygulanır. İşitme testi türleri içerisinde saf ses odyometrisi, timpanometre, konuşma odyometrisi ve akustik refleks testleri yer alır. Her bir test için farklı bir cihaz kullanılır. Cihazın tedarik edilmesi istenen şekilde kullanılır hale getirilebilmesi için firmamız çalışanları büyük bir özveri ile hizmetini ortaya koyar. Özel hastaneler, klinikler, işitme merkezlerinde uygulanan işitme testi tedavisi ev ortamındaki konforu zedelemeden Anadolu evde sağlık firma ekipleri tarafından da sunulmaktadır.