Günümüzde insan sağlığının geçerli olduğu her türlü hizmet ev ortamında sunulabilecek bir kolaylık sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hastane ortamında gerçekleştirilen her işlem artık ev konforunda yaşam alanlarına dahil edilebiliyor. Bu kapsamda sadece ufak tefek serum takma, kan alma işlemleri ya da kan testi uygulamaları değil daha büyük boyutlu taşınabilir ve portatif cihazların da evlere getirilerek sağlık uygulamalarında kullanılması mümkün oluyor. Bunlardan biri ise ev ortamında işitme testi uygulamalarıdır. Anadolu evde sağlık firması evde işitme testi yapabilmeyi kolaylaştıracak en doğru hizmeti sunuyor. Alanında uzman ve bu işte profesyonelliği bulunan personeller belirli teçhizatları talep edilen alana götürerek işitme testi uygulamalarını başlatıyor. Bu durum bebeklerin, çocukların ve ileri yaş grubu yetişkinlerin kendini ev ortamında daha sağlıklı bir noktada daha rahat tedavi görebilmelerini sağlamak için kullanılabilir.

Ev ortamında işitme testi uygulamalarında kişi bir kulaklık yardımı ile farklı frekans aralıklarını algılamaya çalışıyor. Kişi duyduğunu hissettiğinde düğmeye basıyor. Bireysel yönlendirmelerle sorunlu olan bölge algılanıyor ve genel bir tespit koyulabiliyor. İşitme kaybı kişide ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabileceği gibi henüz bebeklik çağlarında da fark edilebiliyor. Tek tarafta ya da iki kulakta da yaşanabilen işitme azlığı kendini hissettirirken daha çok çınlama, uğultu ve kulak bölgesinde bir dolgunluk ile fark ettiriyor. Buna baş dönmesi durumuda eşlik ediyor. İşitme testini uygulayacak olan uzman hekim desteği ile test uygulamaları başlatılıyor. Hastane ortamında odyolog ve veya odyometrist acılığı ile bu işlemler sunuluyor.  İşitme testi uygulamalarında kolaylık sağlayan Anadolu evde sağlık firması İstanbul bulunan işletmesi ile yakındaki ilçelere ev konforunda işitme testi uygulamasında bulunabiliyor.

Talebe göre belirli cihazlar bulunulan alana taşınarak gözlemleme yolu ile kişi takip ediliyor.

İşitme sırasında herhangi bir kayıp olup olmadığını tespit edebilmek için ise belirli testler uygulanıyor. Bu testler arasında konuşma odyometrisi, beyin sapı odyometrisi, saf ses odyometrisi, yeni doğan işitme testi, timpanometri akustik refleks ölçümü testlerinden en uygun olanı uygulanarak tanı konulur. İşitme testi uygulamalarında her birinin farklı bir ölçüm niteliği bulunduğu göz önünde bulundurularak uzman bir hekim yardımı ile sürecin tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Bebeklerde ve yetişkinlerde uygulanan işitme testi özel hastaneler, devlet hastanelerinde yapılabileceği gibi ev ortamında da sunulabilir. Doğum işlemi tamamlandıktan sonra yaklaşık 6 saatini doldurmuş bir bebek için işitme testi uygulaması sağlanabilir. Buna yeni doğan işitme testi adı verilir. Birkaç dakikalık basit bir ölçüm ile bebeğin sağlığına yönelik oluşabilecek tehlikelere önlem alınabilir.