Evde laboratuvar hizmeti evden çıkamayacak şekilde yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren hastalar için uygulanır. Ev ortamında belirli oranda doktorun isteğine göre alınan kan örneği laboratuvara iletilir, incelenir ve sonuçları hekim ile paylaşılır. Tüm bu tahlil süreci Anadolu evde sağlık firması tarafından ev konforunda sunulur. Kronik rahatsızlığı bulunanlar bundan dolayı hastanelere gitmekte zorluk çekenler için hastalığın seyrini daha iyi teşhis edebilmek adına değerlendirilebilir. Tedavi sürecinin planlanması yapılan bu planlamaya yönelik sürecin desteklenebilmesi için önemlidir. Sağlık personeli bu alanda Sağlık Bakanlığı tarafından belirli onayları almış ve tecrübeli kişilerden oluşur.

İstanbul ili ve çevre ilçelerinden sunduğumuz evde laboratuvar hizmeti kapsamında hastane fobisi bulunanlar, yaşamsal faaliyetlerini yatağa bağımlı olarak gerçekleştirenler, yaşlılar ve çocuklar için sunulur. Ağır ameliyat süreci sonrası evde bakımı devam edenler bu hizmetten sevdikleri ile ev ortamında faydalanabilir. Sağlık hizmeti kapsamında sunulan evde numune alma hizmeti laboratuvar ortamında yapılan incelemeler doğrultusunda kişinin hastalığını anlayabilmek ve süreci sağlıklı şekilde yürütebilmek için sunulur. Hemşireler hijyene dikkat ederek alınan numuneleri laboratuvara iletir. Hasta ve hasta yakınları konu üzerine bilgilendirilir. Ev ortamında EKG testi laboratuvar incelemeleri sırasında kişinin hastaneye gitmeden faydalanabileceği tetkiksel süreçleri içerir. Kalp ve damar hastalıkları, kalp yetmezliği problemi, kalp ritim bozukluğu, kalp kasında iltihaplanma gibi rahatsızlığı bulunanlar için ev ortamında sunulan bir hizmettir. Bu cihaz aracılığı ile kalbin çalışmasına yönelik ileri derecedeki tetkikler. Kalp ritmini ve kalbin atışına yönelik reaksiyonlar incelenerek kişiye sunulur. Mobile EKG cihazı ile ev ortamında sunulan bir hizmettir.

Evde laboratuvar tetkiki kapsamında kan testi uygulamaları Elektrokardiyografi EKG çekimi, portör işlemi ya da idrar tahlili üzerine hizmet sunulur. Ev ortamında sunulan kan testleri kişinin vücut sağlığının sistematik bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini inceler. Yapılan bu test sonucu idrardaki kreatinin maddesi ölçülür. Bu kasların çalışabilmesini destekleyen bir maddedir. Her insan vücudunda sabit olarak üretilir. Böbreklerde problem oluştuğunda daha az fark edilir. Bu hesaplamayı yapabilmek ve alınan örnek üzerinde işlem uygulanabilmesi için en az 24 saatin geçmesi gerekir. Evde sağlık hizmeti kapsamında sunulan evde idrar tahlili alınması ve izlenmesi süreci sağlık personelimiz tarafından sağlanır. Burada oluşabilecek herhangi bir enfeksiyon, böbrek rahatsızlığı ya da diyabet hastalığının tespit edilmesi sağlanır. Kandaki zararlı maddeler böbreğin zamanla filtreleme sürecini zor hale getirir. Burada alınan idrar tahlili örneği üzerinde yapılan inceleme doğrultusunda net bir bilgi verilir. İşlemler aynı gün içinde yapılarak sonuçlandırılır ve kişiyle paylaşılır.