Son dönemlerde adı sıklıkla duyulan çağın hastalığı olan veba ile yarışan kanserin yanında SMA hastalığı da ön plana çıkmaya başladı. Anne ya da babanın geninden taşıyıcılığı bulunarak çocuklara aktarılan hastalıklı genden kaynaklı olarak zor durumda kalan aileler için özel bir uygulama alanı bulunuyor. Hastanelerde, kliniklerde, özel sağlık kuruluşlarında uygulanan SMA testi gelişkin teknoloji ve hizmetlerdeki kalite standartlarının arttırılması sayesinde ev ortamında sunulmaya başlandı. Anadolu evde sağlık firması çalışanları tarafından sunulan özel SMA testi uygulamaları uygun fiyatlarla ev ortamında konforlu ve kaliteli bir sağlık hizmeti almayı destekliyor. Anne ya da babadan çocuğa geçebilecek bu genin taşıyıcı durumda olup olunmadığının tespit edilebilmesi sadece özel SMA testi ile mümkündür. Bu testi uygulatmak isteyen çiftlere yönelik ev ya da iş yerlerine gelen sağlık personeli 10 ile 15 dakika içerisinde kan testi alarak özellikle saklama alanlarında muhafaza edilip laboratuvara ulaştırılır. Laboratuvarda incelemesi yapılan her bir kan testi üzerinde taşıyıcılık geninin bulunup bulunmadığı tespit edilir. Sonuçta çocuğun ileri boyutlu yaşamsal faaliyetlerini etkileyecek bu uygulamanın tüm ailelere önerilmesi bakanlık tarafından da tavsiye edilir.

SMA testi evde uygulanabilen özel ve konforu sağlayan kolay bir uygulamadır. Sağlık kalitesini arttırarak yaşamsal olarak ileri boyutlu oluşabilecek riskleri önlemeyi destekler. Dakikalar içerisinde yaptırılacak bir SMA testi ileride bir çocuğun tüm hayatını zorluklar içerisinde geçirmesine engel olacaktır. Anne ve baba adayından alınan kan örneği doğrultusunda herhangi bir bulgu rastlanırsa doktorlar eşliğinde sürecin ne tarz bir yöntemle devam ettirilebileceği konusunda işlem başlatılır. Süreç öncesinde ve süreç sonrasında her an kişinin yanında olan firmamızdan faydalanmak isteyenler aktif telefon hattını kullanabilir.

Özel SMA testi kapsamında uygulamalar belirli bir pozisyonda uzmanlığı bulunan kişiler tarafından sunulur. Çiftlere yönelik sunulan evlilik öncesi tarama testi kapsamındaki özel SMA testi uygulamaları İstanbul bölgesinde bulunan anadolu evde sağlık firmamız aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu konuda çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri ise SMA hastalığının anneden mi yoksa babadan mı geçtiğidir. Yapılan araştırmalar anne ve babanın her ikisinde de çekinik bir gen olarak var olduğu tespit edilmiştir. Her iki tarafta ya da sadece tek bir tarafta da gen taşıyıcılığı fark edilebilir. Bu gen ilk çocukta fark edilmese dahi daha sonraki çocuklarda kendini ortaya çıkarabilir.

Vakit kaybetmeden SMA testi uygulamalarından özel sağlık hizmeti kapsamında faydalanmak isteyen aileler firmamızla iletişime geçebilir. Bu süreçte önemli olan çocuğun ileride oluşabilecek hastalıktan kaynaklı acılarını dindirebilmektir. Hastalık süreci başladıktan sonra çocuğun konforu burada etkilenirken ailenin hem fiziksel olarak hem maddi olarak hem de manevi olarak zor durumda kalmasına da neden olacaktır. SMA test uygulamaları evlilik dönemi öncesinde çiftlere uygulanmakla beraber evlilik birliği devam ederken çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere ya da hamile anne adayına da uygulanabiliyor.