PCR testi evde yapılabilen önemli testlerden biridir. Bu test sayesinde bazı hastalıkların tespiti daha kolay şekilde gerçekleşmektedir. Alanında uzman kadrosu, hızlı tepkime veren saha ekibi ve en hızlı şekilde İstanbul’un her köşesine ulaşan hastanemiz bu konuda sizlere destek veriyor. Anadolu evde sağlık olarak İstanbul ve çevre illerdeki PCR testi ihtiyaçlarınız en iyi şekilde karşılanıyor. Kısa süre içinde adresinize gelen ekiplerimiz test yapıyor. Test sonucunu da en hızlı şekilde ortaya çıkarıyor. Bu testler ile birçok hastalığın tespiti yapılabilmektedir. Özellikle boğaz ve burun kısmında yaşanan aksaklıklar ya da burada oluşan hastalıklar PCR testi ile tespit edilebilmektedir. 


PCR Testi nedir? PCR Testi Hangi Hastalıkları Tespit Eder?


PCR testi en genel tabir ile ağız ve burundan örnek alınması sonucunda hastalığın tespit edilmesidir. Bu yolla kısa süre içinde hastalığın tespiti yapılıp tedaviye geçilebilir. PCR testi, son zamanlarda sıklıkla duyulmaya başlanmıştır. Özellikle Covid 19 hastalığının tespitinde bu test yöntemi çok fazla önem taşımaktadır. Anadolu evde sağlık olarak İstanbul bölgesindeki bu ihtiyacınızı en hızlı şekilde karşılıyoruz. Kısa süre içinde adresinize gelerek PCR testi yapıyoruz. Bu test ile başta COVİD 19 olmak üzere farklı birçok hastalığın tespiti yapılabilmektedir. PCR testi sayesinde kan yoluyla anlaşılamayacak ya da kan tahlili gibi diğer tahlil metotları ile tespit edilemeyen hastalıklar tespit edilebilmektedir. 


PCR Testi Uygulaması Nasıl Yapılır?


PCR testi uygulaması farklı aşamalardan geçilerek yapılmaktadır. İlk olarak PCR testi yapılacak hastanın bazı belirtileri göstermesi önem taşıyor. COVİD 19 için yapılacak PCR testinde hastanın ateş, öksürük, baş ağrısı ve ağır grip gibi bazı tepkileri göstermesi gerekmektedir. Bunlar belirti olarak göze çarpıyor ise ikinci aşamada PCR testine geçilebilmektedir. PCR testi öncelikle boğazdan alınan örnek ile ilerlemektedir. Boğazdan alınan örnek sonrasında burundan örnek alınmaktadır. Bu örnekler alındıktan sonra son aşamaya geçilir ve testler ayrı tüplere koyulur. İnceleme için merkezime getirilir. Anadolu evde sağlık olarak İstanbul ve çevre illerde evde PCR testi uygulamasını bu şekilde tamamlıyoruz. Sonuçların yüksek oranda doğru çıkması bu yolla mümkün olmaktadır.