Ev ortamında sunulan sonda takma ve değiştirme hizmeti tıbbi olarak ancak deneyimli kişiler tarafından sunulmalıdır. Ev ortamı da sunulacaksa uzman hemşirelerin desteğiyle sağlanmalıdır. Uzun süreli olarak hastanede tedavisi devam süren fakat tedavi süreci ev ortamına aktarılan hastalar için önemli bir uygulamadır. Hasta yakınları ile beraber hem fizyolojik hem psikolojik olarak kendisini daha iyi hisseder. Anadolu Evde Sağlık firması çalışanları tarafından sunulan bu destek idrar sondası takma ve çıkarma işlemlerini kolay hale getiriyor.

İdrar sondası takma hizmeti doğal yollarla idrarını neden dışarıya atamayan hastalara uygulanır. Burada önemli olan steril bir ortam sunabilmektir. Hastanın bulunduğu pozisyonda uygulanan sonda takma ya da çıkarma hizmeti temizleme hizmeti doğru zamanda steril şekilde ve can yakmadan uygulama sağlanmalıdır. İdrar sonrası uygulamalarında iki farklı sonda modeli bulunur. Silikon ve kağıt. İkisinin farklı maliyetleri piyasada oluşan ücreti azaltabilmeyi sağlar. Silikonlu sonda daha uzun süre kullanılabildiği gibi enfeksiyon riskinde düşürür. İdrar sondası takma ve çıkarma işlemi İstanbul ili ve çevre ilçelerden ulaşabileceğiniz firmamız çalışanları tarafından sunuluyor. Kronik olarak yatağa bağımlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek zorunlu olanlar bir başkasının bakımına muhtaç olanlar değerlendirebiliyor.

İdrar sondası uygulaması prostat büyüme ameliyatlarında, cerrahi ameliyatlarda, omurilik yaralanması, sinir hasarı gibi farklı hastalıkların tanı ve tedavisinde uygulanan bir işlemdir. Evde bakım hemşiresi aracılığıyla kişiye sunulur. En doğru zamanda belirlenen gün ve saatte uygulama başlatılır. En büyük avantajı hastanın mahremiyeti doktorları arasında kalır. Hasta yakınları ile iyileşme süreci maddi ve manevi olarak daha kolay hale gelir.

Zamandan tasarruf edilebildiği gibi ekonomik kararsızlığı bulunanlar ya da hastane fobisi olanlar için kaygı sürecini azaltıcı bir etki sunar. İdrar sondasında beslenme sondası da bulunur. Evde bakım hizmeti kapsamında bu alandaki uzman hemşireler ağız yolu ile beslenme faaliyetini gerçekleştiremeyen hastalara yönelik kapsamlı tedavi hizmetini ev konforunda ulaştırabiliyor.