Günümüz koşullarında herhangi bir sağlık probleminde yatağa bağımlı olarak yaşamsal faaliyetlerini gösteren kişiler için pratik ve elverişli olarak sunulan evde sağlık hizmetleri kapsamında eve doktor çağırma hizmeti de sunulur. Sağlık ekipleri belirlenen gün ve saatte bulunulan ortama gelerek yaşam kalitesini artıracak tedavi sürecini hızlı şekilde başlatıyor. Anadolu evde sağlık firması çalışanları tarafından sunulan hastane ortamını ev ortamına taşıyan hizmet süreci belirli planlamalar doğrultusunda yapılan incelemeler ve raporlamalar ile kişiye aktarılıyor. Hizmet sunulurken hastanın bulunduğu ev veya iş yerine sağlık ekipleri gelerek hastalığın teşhisi, bakımı ve kontrolü konusunda özel uygulamalar başlatılıyor.

Hastane korkusu olanlar, kronik rahatsızlığı bulunanlar, bağışıklık sistemi düşük olanlar, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyon gibi bulaşıcı hastalık sahibi olanlar için pratik ve kullanışlı bir süreci oluşturuyor. Ev konforunda doktor ve hemşirelik hizmeti kapsamında yara bakımı başta olmak üzere hastalığın teşhisi ve tedavisinde uzman doktor müdahalesi eve doktor çağırma hizmeti ile sağlanabiliyor. İstanbul ili ve çevre bölgelerden ulaşım sağlanabilecek aktif telefon hattı aracılığı ile randevu kaydı oluşturulabilir.

İstenen branşa yönelik doktor ev konforunda muayene ve tanı koyma sürecini başlatır. Evde bakım hizmeti kapsamında sunulan evde doktor tedavisi kimsesiz, yatağa mahkum olanlar, yaşlılar ve felçliler, solunum sisteminde güçlük yaşayan hastalar,  ileri derecede kanser rahatsızlığı bulunanlar için sunulan bir hizmet çeşididir. Hastane süreci son bularak evde bakım sürece devam edenlere önerilen eve doktor çağırma hizmeti belirli bir fiyat doğrultusunda kişiye saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak sunulabilir.

Evde muayene hizmeti kapsamında oluşacak fiyatlar doktorun branşına, uzmanlığına ya da pratisyen hekim olup olmadığına göre değişebiliyor. Hastalık sürecinde kişiye uygulanacak tedavide ek cihazlar kullanılıyorsa bu da tedavi sürecine ekleniyor. Eve doktor çağırma fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek randevu kaydı oluşturabilmek için Anadolu evde sağlık firması aktif telefonu hattını kullanarak irtibata geçmeniz yeterlidir. Kısa sürede yetkili personeller tarafından iletişim kurularak uykunu gün ve saate randevu kaydı tamamlanır.