Ev konforunda sonda takma hizmeti yatağa bağımlı olarak yaşamsal faaliyetini sürdürmek isteyenler ve ağır hastalık süreci devam eden hastaları için uygundur. Uzman bir hemşirenin yönlendirmesi ile tıbbi sonda takma ve çıkarma hizmetini sunar. Anadolu evde sağlık firması bu alanda eğitim almış hizmete hazır personel ekibi ile beraber zor durumda olan hastalara yönelik ev konforunda hizmetini sunar. Böyle bir durumda hastanın yeniden hayata adapte olabilmesi ve iyileşme süresi hızlanacaktır. Uzman bir müdahale ev konforunda gerçekleştirildiğinde hijyenik herhangi bir problem olması, hastanın alerjik reaksiyona kapılması ya da kendini kötü hissetmesi de ortadan kalkar. Profesyonel bir dokunuş muhakkak ki bireysel müdahalelerden daha çok etki edebilecektir. Özellikle iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Sonda değişimi sırasında uygulanan işlemler hastanın hem sağlığı hem de psikolojik olarak kendini acısız ve ağrısız hissedebilmesi için önemlidir. Doğal yollarla tuvalet ihtiyacını gideremeyen kişilere yönelik uygulanan idrar kesesi takma işlemi tıp dilinde sonda takma ya da çıkarma olarak kullanılır. Burada anlık müdahale edebilmeyi kolaylaştıracak pratik teknikler uygulanır. Genellikle cerrahi müdahaleler sonrası yataktan kalkmadan hastalığın tedavisi gerçekleştirileceği sırada tercih edilir. Vücut eklem sistemlerinde ya da omurilikte sinir hasarı meydana gelirse sonda takma hizmeti de sunulur. Tedavi sürecini etkin ve yetkili bir personel ekip ile gerçekleştirmek isteyenler için tavsiye edilen bir uygulamadır.

İstanbul bölgesinde aktif olarak hizmetini sunan firmamız hastanın her şartta mahremiyetini ön planda bulundurarak hem güvenli hem de kendini iyi hissedecek bir süreçte hizmet alabilmesini sağlıyoruz. Evde sonda değişim hizmeti kapsamında tüm steril ortam oluşturularak oluşabilecek enfeksiyonların önüne geçilir. Deneyimli hemşireler doğru zamanda doğru müdahaleyi uygular. Ortalama 10 dakika içerisinde işlem tamamlanır. Hastanın burada sabit pozisyonda durabilmesi ve rahatlıkla gündelik yaşamına devam edebilmesi önemlidir. Vücutta oluşabilecek tahriş ve yaralanmalara yönelik müdahale uygulanır. Hastanın sürece daha kolay alışabilmesi sağlanır. Yetkili personel ekibimiz ile etkin bir sonda değişim hizmetinden faydalanabilmek için aktif telefon hattımızı kullanarak irtibata geçebilirsiniz.