Günümüzde daha çok ebeveynlerin evlilik dönemi öncesinde dikkat ettiği özel tarama testleri bulunur. Kişiye özel uygulanan bu testler genetik kodlarla bebeğe aktarılabilecek herhangi bir zararlı unsurun varlığını tespit eder. Gen aktarımı yolu ile çocukların aileden miras kalan genlerinde herhangi bir hastalık olup olmadığı tespit edilebilir. Hastalık tespit edildikten sonra tanısı doğru yöntemlerle konabilir. Kişiye özel genetik tarama testi uygulamaları Anadolu evde sağlık firması çalışanları tarafından sunuluyor. Genetik testle beraber otizm, akciğer kanseri, meme kanseri, lösemi, diyabet, kolon kanseri, lenfoma ve benzeri farklı hastalık türleri ortaya çıkarılabilir.

Firmamızın etkin çalışma prensibi kapsamında sunduğu genetik tarama testleri özel olarak bulunduğunuz yere gelinerek yapılır. 3 farklı aşamadan geçirilerek en geç 15 gün içerisinde test sonuçları tarafınıza iletilir. Genetik testlerinin en büyük faydası çocuk doğumu öncesinde oluşabilecek herhangi bir gen kökenli hasarı engelleyebilmektir. Genetik hastalıklara yatkınlığı bulunan bireylerin ortaya çıkması sağlanır. Anne karnındaki bebeğin sağlığı da korunmuş olur. Özellikle SMA hastalığının çocuklara sebep olduğu büyük yıkım sürecini daha anne karnındayken öğrenebilmek mümkün hale gelir. Hatta evlilik öncesi SMA testleri sayesinde henüz nikah öncesinde dahi genlerinde hastalık olup olmadığını tespit edebilir.

Sma taşıyıcılık testi yapan hastaneler sayesinde genetik aktarımla anne ya da babadan çocuğa geçebilecek kromozom eksikliği engellenmiş olunuyor. Genetik hastalıkların DNA yoluyla kuşaktan kuşağa aktarıldığı bir dönemde en yaygın kas hastalığı olarak bilinen SMA hastalığı İstanbul sma testi uygulamaları ile kısa sürede çözüme kavuşturulur Akdeniz kuşağında bulunan kişilerde daha çok görülen Akdeniz anemisi, vücudun istemsiz hareketine sebep olan huntington hastalığı ya da ileri derecede zeka geriliği ve gelişim bozukluğuna sebep olan gece körlüğü hastalığı gibi farklı örnekler sayılabilir. İstanbul bölgesinde genetik tarama testi talebinde bulunanların firma çalışanlarımız ile irtibata geçerek konu üzerine daha detaylı bilgi alabilmesi mümkündür.