Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler günümüz standartlarında hastaların hastaneye gitmesine gerek kalmadan ev konforunda yeterli hizmeti alabilmesini sağlıyor. Biyolojik ya da fizyolojik rahatsızlıklarda evde bakım hizmeti kapsamına giren hemşire tedavi hizmetinden faydalanılabilir. Anadolu evde sağlık firmasının hastalara ve hasta yakınlarına sunmuş olduğu evde özel hemşire çağırma hizmeti sunulmaya devam ediliyor. İstanbul bölgesi ve çevre ilçelerden ulaşım sağlayabileceğiniz hizmet kapsamında hastanın evde bakım sürecine dair tüm detaylar hem özel eğitim almış hemşireler tarafından sağlanıyor.

Evde bakım hemşire hizmeti kapsamında bulunan ortama gelecek olan hemşirenin uygulayacağı hizmetler arasında tansiyon ölçümü, serum takma-çıkarma hizmeti, kan alma, numune örneği alma ve laboratuvara iletme hizmeti sunulur. Düzenli olarak hastalık süreci devam eden kişilerin evde bakım sürecine geçiş yaptığı andan itibaren sunulan bir hizmet olarak değerlendirilebilir. Belirli aralıklarla gün içerisinde saatine dikkat edilerek yapılması gereken iğne tedavisi teknikleri de özel hemşireler tarafından sunulur. Evde bakım hemşiresinin sunduğu hizmet kategorileri arasında beslenme ya da idrar sondası takma çıkarma hizmeti, damar yolu açma, sütur alma ile hamilelik döneminde olan anne adayları için bebeklerine yönelik bilgi alabilmek ve süreci daha sağlıklı atlatabilmek amacıyla değerlendirilebilir.

İleri yaşta olan hastalar ile çocukların bağışıklıkları daha düşüktür. Hastane ortamında steril olmayacak bir şekilde ve uzun saatler beklemeye gerek kalmadan ev ortamında hemşire çağırma hizmeti kapsamında sunulan tedavi tekniklerinden 7/24 faydalanılabilir. Belirlenen gün ve saat aralığında bu alanda bakanlık onayı bulunan hemşire ve doktorlar kısa sürede tedavi sürecini başlatır. Bu süreçte uygulama sırasında kullanılacak cihazları doğru ve yerinde bir şekilde hastaya uygulayabilmek, zarar vermeden ve vücudunda açık yara oluşturmadan hizmeti sunabilmek önemlidir. Bu anlamda eğitim almış olan hemşireler tarafından hizmet kişiye uygulanacaktır. Randevu talebinizde yönelik evinize gelen hemşirelerin özellikle steril bir şekilde uygulamada bulunmasına dikkat edilir. Hastanın hem konforlu hem de mikroplardan arındırılmış bir ortamda tedavisinin devam etmesi önemlidir. Hastalık sürecinde yapılan tüm işlemler saatine dikkat edilerek raporlanır. Aile ile ön görüşme başlatılıp konu üzerine bilgi alındıktan sonra hizmet sunulmaya başlanır.