Özel SMA testi uygulamaları hastane ortamında sağlık hizmetlerinden faydalanmak istemeyen kişiler için en uygun teknik süreçleri içerir. Evde sağlık hizmeti kapsamında evlilik dönemi öncesinde ya da anne-baba olmaya aday bireylerin muhakkak ki uygulatması gereken tarama testlerini içerir. Anadolu evde sağlık firması ev veya işyerinize gelerek kalifiye personel ekibi ile SMA test uygulamalarını sunar. Güvenilir sonuçlar kısa sürede tarafınıza iletilir. En doğru teknikler uygulanarak test sonuçları öğrenildikten sonra destek süreci devam eder. Doğru zamanda, doğru teknikler kullanılarak yapılacak SMA testi oluşacak hastalığın önlenebilmesinde büyük rol oynar.

Günümüzde anne ya da babaların SMA hastalığı bulunmasa dahi gen aktarımı yolu ile taşıyıcılık riski mevcuttur. Bu durum evlilik dönemi öncesinde ya da çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yönelik SMA tarama testi uygulamaları ile elverişli hale getirilir. İleride çocuğun hastalıktan kaynaklı olarak yaşamsal faaliyetlerini yerine getirmekte zorlanması, bireysel olarak hayata tutunabilmesinde zorluk yaşamaması için önemlidir. SMA hastası onlarca çocuk günümüzde konuşamıyor, yemek yiyemiyor, sürekli olarak acı çekiyor ve kendini sabit halde tutmakta dahi zorlanıyor. SMA testi uygulamaları sayesinde çocuğun hastalığa yakalanmadan önce genetik olarak taşıyıcı olup olmadığı öğrenilebilir.

Özel SMA testi uygulamaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek randevu kayıt oluşturabilmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İstanbul bölgesinde aktif olarak hizmetini sunan firmamızın yetkin personel ekibi 7/24 aktif telefonu hattı üzerinden sizlere hizmetini sunar. Genetik tanı kapsamında özel SMA testi uygulamaları için alınacak kan örneği 7 ile 10 gün arasında sonuçları iletilerek tarafınıza ulaştırılır. SMA testi öncelikle erkek adaya uygulanır. Eğer onda bir bulgu ile karşılanırsa kadın adaya yönelik uygulanır. Son olarak tedavi sürecinde gen taşıyıcılığı fark edilirse kişilerin bu süreçte ne yapması gerektiğine dair yönlendirici hizmette sunulur. Kromozom eksikliğinden kaynaklı olarak Tip 1 SMA hastalığına yakalanmasına engel olmak için çiftlerin faydalanabileceği en net tanı koyma süreci evlilik dönemi öncesinde sunulmaktadır. SMA testi fiyatı hakkında bilgi alabilmek ve randevu kaydı oluşturabilmek için firmamızın etkin telefon hattını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.