Evde peg değişim hizmeti evde sağlık hizmeti kapsamı içerisinde yoğun bakım süreci evde devam eden hastalar için uygulanan özel bir cerrahi uygulamanın takip aşamasını içeriyor. Perkütan endoskopik gastronomi adı verilen hastalık ağızdan gıda alınamadığında beslenme ile ilgili problem yaşayan hastalar için büyük önem taşır. Anadolu Evde Sağlık firması evde bakım hizmeti kapsamında özel hemşireler ile bulunduğunuz ortamda ev konforunda peg değişim hizmetini sunar. Pegin takılması gereken hastalık grupları arasında; Serebral Palsi, Bunama, ALS hastalığı, Alzaymır, Parkinson hastalığı, boyun kanseri, baş boyun travması, yemek borusu kanseri, beyin damar tıkanması gibi farklı hastalık çeşitlerinde talep edilebilir.

Peg değişimi ev konforunda anestezi hekimleri tarafından tüp değişimi sürekli yenilenerek sunulur. Burada hijyen önemlidir. Bu sebeple bu alanda uzman olan kişilerin müdahale etmesi yeterlidir. Tüp çıkarma işlemi tamamlandıktan sonra bölgenin zamanla kapandığı görülür. Peg takıp çıkarma sırasında pansuman işlemi her gün düzenli aralıklarla yapılır. Steril bir pansuman burada oluşabilecek bakteri ve hastalık riskini, tahrişlenmeyi ve kızarmayı da engeller. Peg hortumu değişimi sırasında hastanın konforu büyük önem taşır. Hasta yakınları ile hemşireler her an irtibatta kalabilir. Mobil uygulamalar sayesinde hastanın ihtiyacı olan tüm ürünler dışarıya çıkmasına gerek kalmadan eve taşınabilir. PEG değişimi işlemi hastanede sağlanır. PEG değişim hizmeti ise ev konforunda daha sonradan talep edilebilir.

Evde peg değişimi operasyonu zamana göre belirli aralıklarla son kullanma tarihi olmadan 6 ayda bir değiştirilebilir. PEG değişim hizmetini personel ekip sağlayabilir. İstanbul  ili ve çevre bölgelerden peg değişim hizmeti için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Hastalık süreci ağızdan yemek yemesini engelleyen hastaların mideye endoskopi yolu ile tüp yerleştirilmesine peg adı verilir. Ev konforunda yapılabilen bu değişim hizmeti ve pansuman işlemleri daha konforlu ve güvenilir bir ortam sunar. Genellikle ileri yaş seviyelerde nörolojik hastalığı bulunanlar felç, demans, Alzheimer, parkinson, tümör gibi ağır hastalıklardan kaynaklı olarak evde bakım süreci devam edenler için uygundur.