Basit gibi gözüken fakat teknik bilgileri içeren evde peg değişimi evde sağlık bakım ve personel ekipleri tarafından sunuluyor. Peg tüpleri takıldığında aylarca dayanıklı olabilir fakat vücudun deformasyona uğramaması için düzenli aralıklarla değişiminin yapılması gerekir. Evde peg değişimi anestezi hekimleri tarafından uygulanan tüp işlemi sonrası evde bakım süreci devam eden hastalara sunulur. Anadolu evde sağlık firması ekipleri tarafından evde peg değişimi hizmeti randevu hattı üzerinden iletişime geçerek talep edilebilir.

Evde peg değişim hizmeti sağlık hekimleri tarafından yoğun bakım hemşireleri aracılığı ile gerçekleştirilen bir cerrahi uygulama olarak düşünülebilir. Hastanın en az 2 günde bir pansumanı işleminin yapılması gerekir. Burada özel olarak uygulanan antiseptik ve cilde zarar vermeyecek ilaçlar sayesinde yaranın oluşumu ve bölgede tahrişlenmenin önüne geçirmiş olunur.

 

Evde peg değişimi uygulamaları standart bir süreçte en fazla 6 ay vücutta kalır ve tedavi süreci tamamlanır. Fakat ileri derece vakalarda bu durum bir yıl ya da bir buçuk yılı bulabiliyor. Zamanla tüpte oluşabilecek deformasyonların önüne geçebilmek için belirli aralıklarla değişiminin yapılması gerekiyor. Peg hortumu değişimi hizmeti ve temizlenmesi için teknik bir destek almak önemlidir. Peg günlük iki kez serum ile temizlenir. Tüp içine özel bir su enjekte edilerek yıkama işlemi tamamlanır.

Peg değiştirilmesi ve temizlenmesi gibi tüm aşamalar İstanbul ilinde aktif olarak hizmetini sunan anadolu evde sağlık firmamız çalışanları tarafından gerçekleştiriliyor. Pansuman işlemi sırasında personel ekibimiz yara bölgesine uygun en doğru hizmeti özel bir eğitimden geçtikten sonra ancak sunabiliyor.

Evde peg hortumu değişimi hizmeti sayesinde bu alanda yetişmiş hemşireler daha detaylı şekilde konuda yönlendirme yapabiliyor. Hastane ortamında oluşabilecek hijyenden uzak koşulların önüne geçiliyor. Zamandan tasarruf edebilmeyi sağlarken sevdiklerinizle birlikte aynı ortamda tedavi görebilmeniz kolay hale geliyor. Özellikle hastane korkusu bulunanlar ile yatalak hastalar için de eşi bulunmaz bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Peg  tedavisine yönelik tüm destek süreci Anadolu evde sağlık firma çalışanları 7/24 iletişim hattı üzerinden aranarak öğrenilebilir.