Tıbbi müdahaleleri ev konforunda gerçekleştirmeyi sağlayacak evde sağlık firmaları günümüzde hastane ortamındaki korkutucu, steril olmayan ve düzensiz bakım sürecine daha kontrollü hale getiriyor. Evde bakım ve sağlık hizmetleri kapsamında Peg tüp değişimi ve bakımı hizmet personelleri tarafından gerçekleştiriliyor. Bu alanda uzman ve profesyonel her bir personel ekip müşteri memnuniyetini ön planda tutarak doğru zamanda, doğru uygulamaları gerçekleştirmeyi sağlıyor. Hastane ortamında Peg hastaya takıldıktan sonra düzenli aralıklarla pansumanı yapılarak bölgenin tahrişlenmesi ya da mikrop kapması önleniyor. Anadolu evde sağlık firması hemşireleri tarafından gerçekleştirilen lokal dezenfeksiyon işlemleri bölgenin her an temiz kalabilmesini sağlıyor.

Açık yaranın zamanla kapanabilmesi takılan Peg’in düzenli aralıklarla pansuman işleminin yapılması yara temizliğinin sağlanması ile mümkündür. Düzenli olarak yapılması gereken temizliğin iyileşme sağlandıktan sonraki süreci önemlidir. Firmamız personel ekibi tarafından sunulan evde Peg bakımı ve değişim hizmeti özel araçlar ile bildirdiğiniz bölgeye gelerek başlatılır. Öncelikle hasta yakınları ile görüşme yapılır ve bu alanda yapılacaklar konusunda bilgilendirilir. İlk kez Peg operasyonu gerçekleştirilecekse muhakkak ki hastane ortamında sağlanmalıdır. Ardından temizlik, pansuman ve değişim işlemleri evde bakım hizmeti kapsamında sürdürülmelidir.

Peg bakımı sağlanırken hastanın yüksek düzeyde memnuniyeti önemlidir. Herhangi bir şekilde vücuduna zarar vermeyecek fiziksel ya da ruhsal olarak kendisini iyi hissetmesini sağlayacak bir pansuman hizmeti sunulacaktır. İyileşme fark edildiği andan itibaren yavaş yavaş sunulan seans aralıkları azaltılır. En doğru zamanda hizmet tamamlanarak sonlandırılır. Evde sağlık hizmeti sunan firmamız kronik olarak rahatsızlığı bulunanlar, ağızdan beslenemeyen hastalar, nöroloji rahatsızlığı bulunanlar, Alzaymır, parkinson ya da felç gibi yatağı bağlayacak bir hastalığı bulunanlar için sunulan hizmettir. Vücudunun herhangi bir noktasına yerleştirilen Peg 4 ile 6 hafta arasında bölgede kullanılarak hastanın eski sağlığına kavuşuncaya kadar kullanılmaya devam edilebilir. İstanbul bölgesinde aktif olarak sunmuş olduğumuz sağlık hizmeti kapsamında evde Peg değişimi hizmetinden faydalanabilmek için iletişim hattını kullanarak randevu talebinizi oluşturabilirsiniz.