Günümüzde sağlık hizmetleri kapsamında oluşabilecek herhangi bir problem evde tedavi hizmeti sunan profesyonel bakım şirketleri tarafından sağlanabiliyor. Bu alanda eğitilmiş ve yetkin doktor ve hemşireler Sağlık Bakanlığından onaylı olarak hizmetini ortaya koyuyor. Evde sonda takma ve çıkarma hizmeti genellikle tedavi süreci evde devam eden hastalıklara yönelik uygulanan bir tekniktir. Öncelikle doktor muayenesinden geçen hasta tedavi sürecine yönelik düzenli aralıklarla bakımını gerçekleştirir. Bunun yanı sıra sonunda takma ve çıkarma hizmeti sağlık personel ekibimiz tarafından sunulur. Anadolu evde sağlık firması bünyesinde çalışan deneyimli personeller kısa sürede bulunulan alana gelerek hizmetini ortaya koyar.

Sonda takma hizmeti çeşitleri idrar sondası ve mide sondası olarak iki kısma ayrılır. Yemek yemekte güçlük çekenler, gırtlak borusu ile ilgili ameliyat olmuş olanlar, ağız yolu ile besin sindirimini gerçekleştiremeyenler için kolaylık sunar. Düzenli aralıklarla steril bir şekilde bu borunun değiştirilmesi, temizlenmesi yeniden takılması gerekecektir. Tam da bu noktada firmamızın yetkili personelleri hemşire desteği ile beraber sonda takma ve çıkarma sürecini ev konforunda gerçekleştirebilme fırsatı sunar.

Bir diğer seçenek olarak idrar sondası steril bir şekilde doğru tekniklerle hastaya takılıp temizlenip yeniden aktif şekilde kullanıma hazır hale getirilebilir. Genellikle ileri derecede hastalık süreci başlamış devam eden yatak yarası bulunan ya da bakıma muhtaç ağır hastalığı bulunan kişilere sunulabilir. Vücuttaki herhangi bir sinir hasarından kaynaklı idrar kesesinde oluşan fonksiyon bozukluğundan kaynaklı olarak kullanılabilir. Cerrahi olarak uygulanacak müdahalelerin ardından yataktan kalkmadan iyileşme süreci devam edecek hastaları için kullanılabilir. İdrar sondası takma ve çıkarma hizmeti sunulurken doktorun tavsiye ettiği şekilde işlemi doğru aralıklarla uygulamak ve takip etmek önemlidir. Burada hastanın sağlığı hem psikolojik hem de fizyolojik olarak rahatlığı ön planda tutulmalıdır. Sağlık ekibimiz İstanbul bölgesinde sunmuş olduğu evde sağlık hizmeti kapsamında sonda takma fiyatı hakkında bilgi alabilmek ve hizmetten faydalanabilmek için firmamız ile çalışmalarına sürdürmeye devam ediyor. İletişim hattını kullanarak irtibata geçebilir, bu hizmetten faydalanabilmek için randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz.