Sonda takma hizmeti idrar sondası ya da yemek borusu sondası olarak iki farklı şekilde sunulur. Bakıma muhtaç hastaların bu alanda uzman hekimler ve hemşireler tarafından desteklenmesi ile sunulur. Ev konforunda sağlık ekiplerinin bulunulan alana gelerek hizmetini sunduğu sonda takma ve değişim işlemleri için Anadolu evde sağlık firması uzun yıllardır hizmetini sunuyor. Bu alanda deneyime sahip Bakanlık tarafından onaylı ve sertifikalı doktorlar ve hemşireler en doğru zamanda en uygun müdahaleyi uyguluyor. Hastaneye gitmeye gerek kalmadan ev konforunda sunulan hizmet özellikle uzun bir dönem hastanede tedavisi devam eden kişilerin evde bakım sürecine katkı sağlıyor.

İdrar ya da beslenme sondası uygulaması kas ya da sinir hastalığı bulunan bireylerde daha çok tercih ediliyor. Doğal yollarla tuvalet ihtiyacını gideremeyenler ya da yemek yemekte güçlük çekenler için uygulanan sistemi kapsıyor. İdrar sondası uygulaması sağlanırken doğal yollarla tuvalet ihtiyacını gideremeyen hastalar için idrar kesesi içerisine takılan bir sonda yardımı ile dışarıya aktarılması uygulamasını içerir. Beslenme sondası ise ağız yolu ile beslenme faaliyetinde güçlük çeken hastaların burnundan midesine kadar uzatılan bir tüp yardımı ile beslenmesini sağlamak için yapılan uygulamayı içerir. Her iki teknikte de muhakkak ki deneyimli ve bu alanda uzman personellerin müdahalede bulunması gereklidir.

Evde sonda takma hizmetinden firmamızın personelleri tarafından faydalanabilmek için iletişim hattını kullanabilirsiniz. Sonda takma fiyatı hakkında bilgi alabilmek için de istenen uygulama aktarıldıktan sonra net bilgi sahibi olunabilir. Sonda takma hizmeti sunulurken hijyen kuralları büyük önem taşır. Kauçuk ya da silikon iki farklı modelde tercih edilebilir. Kısa süreli tedavilerde ise daha çok kauçuk model kullanılır. Silikon sonda kullanıldığında her 3 haftada bir değişiminin yapılması bölgede enfeksiyon riskini azaltarak hastanın kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Sunulan hizmet sırasında hastanın konforu büyük önem taşır. İstanbul ilinde faaliyetlerini sunan firmamızın aktif personel ekibi uzun yıllardır bu alanda sonda takma hizmetini bireysel müşterilerine sunuyor. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak doğru ve yerinde bir hizmet sunabilmenin memnuniyetini duyuyoruz.