Trakeostomi uygulamaları akut ve kronik sağlık problemi yaşayan hastalarda patolojik problemlerin üst düzeyde bir seviyeye ulaştığı anda değerlendirilir. Solunum yolunda yaşanan eksikliği destekleyebilmek ve uygun havayolu çıkışını sağlayabilmek için personeller hizmetini sunar. Hastane ortamında uzun kuyruklar beklemeye gerek yok. Genel anestezi ya da lokal olarak uygulanan cerrahi teknik sonrası Trakeostomi değişimi ve bakım hizmeti ev konforunda sağlık personelimiz tarafından sunuluyor. Anadolu evde sağlık firması tarafından sunulan trakeostomi değişimi hizmetinden uygun fiyatlarla 7/24 randevu talebiniz üzere faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Soluk almada zorluk çeken hastaya yönelik uygulanan trakeostomi hizmeti tedavi süreci evde devam ettiğinde geçeci ya da kalıcı olarak konmuş teşhise yönelik uygulamalar başlatılır. Trakeostomi kanül değişimi hekim tarafından yoğun bakım ya da anestezi hekimi aracılığı ile gerçekleştirilir. Hastane ortamına gerek kalmadan ev konforunda sunulan bu hizmet firma çalışanlarımızın özel faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilir. Evde sağlık personellerimiz bakım sürecinde özel hemşirelerle beraber bulunduğunuz ortama gelerek taburcu edilen hastanın periyodik olarak Trakeostomi temizliği hizmetini sunar.

Trakeostomi’li bir hasta tıkanıklık problemi ile karşılaştığında ani kanama fark ettiğinde boyun bölgesinde kızarıklık ya da tahrişlenme, koku oluşumu yaşandığında, ağrıları gittikçe arttığında muhakkak ki konu üzerine daha detaylı bir inceleme yapılması için doktora müracaat etmesi gerekir . Bunun dışında Trakeostomi'li bir hasta trakeotomi kanül değişimi hizmetinden faydalanmak istediğinde İstanbul ili ve çevre ilçelerden iletişime geçerek firma çalışanlarımızdan destek alabilir. Trakeostomili bir hastanın bakım sürecinde hijyen büyük önem taşır. Sağlık personelleri hastanın yakınları ile doğru iletişimi kurabilmelidir. Kontrollü şekilde boğaz kısmında açılan kanül enfeksiyon oluşumuna karşı doğru yollarla temizlenmelidir. Trakeostomi hastanın günlük bakım süreci tüplerinin değiştirilmesi, enfeksiyon riskine karşı önlem alabilmeyi kolaylaştırır. Belirtiler takip edilmeli, solunum problemleri aşılmalı, kanama incelenmeli ya da bölgede kontrollü bir inceleme yapılabilmeli evde bakım süreci devam eden hasta için büyük önem taşır.