Özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında vücut savunmasını hızlıca yitirenler, enfeksiyon riski taşıyanlar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için damardan takviye serum takma uygulamaları tavsiye ediliyor. Damardan uygulanan serum takma hizmeti bu alanda uzmanlığı bulunan hemşire ve doktorların sunduğu konforlu bir hizmet olarak değerlendirilebilir. Hastane ortamında enfeksiyon riski bulunan, bağışıklığı zayıf ve kronik rahatsızlığa sahip kişilerin tercih edebilecekleri serum takma hizmeti ev konforunda sunuluyor. Anadolu evde sağlık firması çalışanları tarafından İstanbul ilinde farklı bölgelerden talep edildiğinde yetkili personel ekip süreçte uygun tedavi yöntemini başlatıyor.

Evde serum takma fiyatı farklı isteklere göre değişebiliyor. Öncelikle en az 15 gün olacak şekilde talep edildiğinde istenen verimli sonuca ulaşılabiliyor. Bu süre günlük, saatlik, haftalık ya da aylık olarak belirli planlamalarla yürütülebiliyor. Serum takma uygulaması belirli saat üzerinden ücretlendiriliyor. Fiyat bilgisi alabilmek ve konu hakkında detaylı planlama oluşturabilmek için firma çalışanları ile iletişime geçilmesi yeterli oluyor.

Serum uygulaması damardan yapıldığında kişinin içerisindeki çözeltiyi daha çabuk vücuduna alabilmesi mümkün oluyor. Bu durum daha hızlı gündelik hayata adapte olabilmeyi ve iyileşmeyi kolaylaştırıyor. Kullanım amacına göre değişebilen serum içeriğinde genel olarak vücudun enerji gereksinimini giderecek dekstroz adı verilen bir şeker türü, dengeleyici ısolyte ve izotonik sodyum bulunuyor.

Damar yoluna uygulanan serum tedavisinde hijyenik bir ortam oluşturmak büyük önem taşıyor. Özellikle dezenfeksiyon aşaması dışarıdan gelebilecek enfeksiyon riskini azaltabilmesi için büyük önem taşıyor. Uygun ortam steril koşullar sağlandığında bu alanda uzmanlığı bulunan personel ekip tarafından damar açma uygulaması başlatılabiliyor. Serum takma uygulamasından yararlananlar genellikle yatağa bağımlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek zorunda olan hastalar, açık ve ağır yara tedavisi devam edenler ile dinmek bilmeyen vücut ağrısı bulunan kişiler için önerilmektedir. Böyle bir durumda hastaneye gitmeye gerek kalmadan ev veya iş yerine gönderilen uzman personeller ile serum takma tedavisi kısa sürede hastaya uygulanır. Kullanılan serum içerisinde ağrıları yatıştırıcı etken maddesi sayesinde 15 dakika ile 30 dakika arasında değişen bu işlem yeniden rutin yaşantıya geri dönebilmeyi kolaylaştırır.