Serum tedavisi, birçok hastalığın çaresi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ağır hastalarda hem beslenme ihtiyacını karşılamak hem de gerekli ilaçların direkt olarak kandan verilmesini sağlamak için bu metot kullanılır. Bu metot genelde hastane ortamında uygulanmaktadır. Ancak ev ortamında uygulanması da mümkündür. Evde serum tedavisi nasıl yapılır sorusuna bu konuyla alakalı detayları vererek cevap sunabiliriz. Öncelikle uygulama için profesyonel bir hastaneden destek almalısınız. Anadolu Evde Sağlık hizmetleri ile bu hizmeti rahatlıkla alabilirsiniz. Anadolu Sağlık Merkezi olarak profesyonel ekibimiz, geniş ekipman portföyümüz ile hizmetinizdeyiz. Gerekli tüm ilaçlar doktor kontrolünde verilmektedir. Serum tedavisi süreci boyunca hastanız izlenmektedir.

Evde Serum Tedavisi Aşamaları

Evde serum takma hizmeti almaya karar verdiyseniz bu aşamaları inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz:

  • İlk olarak serum takılacak hasta için ön tetkikler yapılır. Bunlar doktor nezdinde gerçekleştirilen işlemlerdir.
  • Damardan verilecek olan ilaçlar belirlendikten sonra serum sıvıları hazırlanır.
  • Hastanın kolu açılır ve uygun bir noktadan damar yolu açılır. Bu damar yolu sayesinde serum akışı sağlanacaktır.
  • Bu aşama da tamamlandıktan sonra serum bağlantısı yapılır. Damlatma ayarı yapılır.
  • Evde serum hizmeti bu şekilde tamamlanacaktır.

Tüm aşamaları uzman kadromuz titiz bir şekilde takip eder. Damar yolu açma konusunda dikkatli olan hemşire kadromuz herhangi bir sorun oluşumunu engeller. Sıvının direkt olarak damara akmasına olanak tanır.

Evde Serum Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

Evde serum hizmeti alarak siz de birçok avantaj elde edebilirsiniz. Öncelikle Evde serum takma ücreti konusunda araştırma yaparken bu faydaları dikkate almanız gerekmektedir. İlk olarak serum evde takıldığında hasta hastane ortamına girmez. Bu ise hastanın daha hijyenik bir ortamda tedavi görmesini sağlar. Diğer bir avantaj ise hasta, hastaneye giderken kaybedeceği zamanı evde dinlenerek geçirir. Bu ise hastanın daha sağlıklı olmasını ve hızlı iyileşmesini sağlar. Refakatçi olayı ortadan kalkar. Kimsenin hastanede kalması gerekmez. Ev ortamında hastanızın bakımı devam eder. Bu gibi faydalar, evde serum takma fiyatı konusunda karar verirken dikkat etmenizi sağlayacaktır. Siz de bu faydaları elde etmek için hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Evde serum taktırmak hem zahmetsiz hem de oldukça avantajlı bir hizmettir.