SMA testi uygulamaları günümüzde evlenecek olan çiftlere yönelik uygulanan basit ve kontrol edilebilir pratik bir genetik taşıyıcılık testidir. Kas güçsüzlüğü olarak çocukta ortaya çıkabilecek çekinik gen doğrultusunda genetik aktarım sonrası SMA hastalığı zuhur eder. Toplumda sıklıkla görülen bu hastalığın azaltılabilmesi doğacak çocuğun sağlığını koruyabilmek için yapılacak pratik testlerle mümkündür. Hastane ortamındaki kargaşayı azaltarak ev konforunda gelerek SMA test uygulamaları sunan firmamız bu alanda yetkin personeli ile aktif hizmetini sunuyor. Anadolu evde sağlık firması tarafından ülkemizde görülme sıklığı gittikçe artan SMA hastalığına yönelik tedavi sürecini yetkili personel ekibimizle beraber sunarak takip ediyoruz. Özellikle evlilik öncesi süreçte ya da çocuk doğmadan önce hamilelik döneminde dahi SMA test uygulamaları yapılabilir. Erken teşhis ve tanı ileride ulaşabilecek zihinsel ve fiziksel problemlerin önlenebilmesini kolaylaştırır.

Taşıyıcı gen anne ya da babada bulunabilir. Herhangi bir şekilde çiftlerin kendilerinde bir hastalık zuhur etmezken ve ailelerinde de bir problem görülmezken doğacak çocukta oluşabilir. Çiftlerden herhangi birinin taşıyıcı olup olmadığının öğrenilebilmesi için bu testin yapılması gerekir. Evlilik öncesi süreçte uygulanan SMA tarama testi ev veya işyerine gelerek kısa sürede tamamlanır. Bunun için kan örneği alınacaktır. Öncelikle baba adayından alınan test örnekleri incelenir. Gerek duyulduğunda anne adayına geçilir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak hizmetini sunan personel ekibimiz oluşabilecek riskleri en aza indirebilmek için özel SMA kan testi uygulamalarını ev konforunda sunar.

SMA testi uygulanan çiftlerden herhangi birinde taşıyıcılık fark edilirse çiftlere genellikle tüp bebek yöntemi önerilir. İleri boyutlu ne yapılması gerektiğine dair detaylı bilgi personel ekibimiz tarafından uygulanacak test sonrasındaki süreçte devam ettirilir. İstanbul ilinde sunulan SMA test uygulamaları ev konforunda çiftlere sağlık personelimiz tarafından uygulanır. SMA testi evlilik dönemi öncesinde uygulanabileceği gibi hamilelik döneminde de uygulanabilir. Gebeliğin 12. 16. ya da 20.haftasında olan anne adayı gelerek ya da bulunulan ortama sağlık personelini arayıp yönlendirerek SMA testini yaptırabilir. Yapılan testin sonuçları 7 ile 10 gün arasında çiftlereiletilir.