İnsan sağlığının söz konusu olduğu noktada yaşanan hastalıkların sebebi kişiden kaynaklanan bilinçsiz bir yaşam tarzı nedeniyle oluşabileceği gibi tamamen kendisi dışında çevre faktörü ya da genetik faktörlerden kaynaklı olarak da oluşabilir. SMA hastalığı tamamen genetik yolla anne ve babadan çocuğa geçen bir hastalık türüdür. Hastalığın çocuğun doğumundan sonra oluşturduğu yıkıcı etki yıllardan beri gözlemlenir. Çocuğun kendi yaşamsal faaliyetlerini dahi gerçekleştiremeyecek bir hale getiren SMA hastalığından korunabilmek için özel bir tarama testi uygulanır. Anadolu evde sağlık firması yıllardır ortaya koyduğu tecrübeli hizmeti ve kaliteli personeli ile ev ortamında SMA testi uygulamaların sunuyor. Yıllardan beri sunulan bu hizmette genetik yollarla doğum yapacak olan annenin çocuğa hastalıklı geni taşımasına engel olunuyor.

SMA testi uygulamaları evde sağlık ve evde bakım hizmeti kapsamında evlilik öncesi dönemde ya da evlilik süreci devam ederken çiftlere sunulur. Öncelikli olarak baba adayından alınan kan testi örneği laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda yapılan incelemeler sonucunda gen yapısı içerisinde SMA taşıyıcılığı riski bulunanlar tespit edildiğinde anne adayından örnek alınır. Her iki ebeveynde SMA taşıyıcılığı fark edildiğinde hekim desteğine başvurulur. Bu süreçte çiftler tüp bebek tedavisine yönlendirilir. İleride doğacak olan çocuğun SMA hastalığına yakalanmasını engelleyebilmek için ev konforunda uygulanan SMA test uygulamalarından İstanbul Anadolu evde sağlık firması aracılığı ile yararlanabilirsiniz. Uygun fiyatlı SMA test uygulaması için personel ekibimiz ile görüşmeler en kısa sürede başlatılır. Randevu talebinizi oluşturduğunuz anda tarafınıza belirlenmiş gün ve saatte ekip çalışanlarımız yönlendirilerek işlem başlatılır.

SMA hastalığına yönelik sunulan uygulamalar evlilik dönemi içerisinde anne-baba adayı olmak isteyen çiftlere sunulur. Čocuğun doğumundan önce uygulanan bu kan testi 15 dakika içerisinde kişiden alınarak laboratuvar ortamına gönderilir. Kısa sürede sonuçlar çiftlere ulaştırılır. SMA hastalığı ve bu hastalığa yönelik zorlu süreci önleyebilmek adına sunulan bir hizmet türüdür. Anne adayları hamilelik döneminde dahi bu testi uygulatarak çocuğun sağlık durumunu tespit edebilir. Bu hastalıkta farklı olan ise her ne kadar ilk çocukta böyle bir hastalık genine rastlanmamış olsa da ikinci veya üçüncü gebelik döneminde taşıyıcılık riski bulunan kişi gen aktarımı yolu ile çocuğuna bu hastalığı geçirebilir. Bunu anlamanın tek yolu SMA testini uygulatabilmektir. Günümüzde hastalığa yakalanmış olan çocuk ciddi acılar çekerek bu zor dönemi ömrü boyunca atlatamaz hale gelir. Doğum süreci gerçekleştikten sonra çocuk bir süre sonra ileri vakalarda ölüm tehlikesi ile dahi karşı karşıya kalabilir. Kendi kendine oturamayan, sağ ve sola dönemeyen, konuşamayan, yemek yiyemeyen bu çocuklar ömürleri boyunca acı çekerek bu hastalıkla yüzleşmek zorunda kalır. Üstelik tedavi sürecinde kullanılan ilaçlara ulaşmak dahi imkansızdır. Yurt dışından getirilmesi gereken ilaçlar oldukça pahalıdır. Hastalıkla yüzleşmeden önce anne ve babanın mental sağlığını koruyabilmek çocuğun fiziksel sağlığını koruyabilmek için SMA testi uygulamalarının muhakkak ki evlilik dönemi öncesinde yaptırılması önerilir. Firmamızla iletişime geçerek SMA testi ücreti hakkında fikir sahibi olabilir, konu üzerinde daha detaylı bilgi alarak randevu talebinizi oluşturabilirsiniz.