SMA testi uygulamaları günümüzde konforu sağlamayı destekleyici özel bir alan oluşturuyor. Kişinin hastane ortamına giderek burada hijyenik olmayan şartlarla karşılaşmasına gerek kalmıyor. Bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin daha çok tercih edilecekleri evde SMA testi uygulaması tarama testleri içerisinde yer alan doğal olarak gerçekleştirilen ve günümüzde herkesin faydalandığı bir hizmettir. SMA testi anne ya da babaya uygulanır. Öncelikle baba adayına uygulanır. Eğer burada herhangi bir taşıyıcılık farkedilirse anne için de aynı işlem yeniden uygulama yapılır. Bu süreçte çocuğun ve ailenin konforunu sağlayabilmek için Anadolu evde sağlık firması evde SMA testi uygulamasını uzun yıllardır sunmaya devam eder.

Evde SMA testi uygulandıktan sonra alınan kan örnekleri laboratuvarda incelenir. Eğer şüpheli bir durumla karşılaşılırsa aile tüp bebek tedavisine yönlendirilir. Tarama testi uygulamalarının sonuçları 15 günle bir ay arasında değişir. Özel sağlık kuruluşlarında yaptırıldığında ise bu süre bir haftaya kadar düşer. İstanbul ilinde aktif çalışma faaliyeti sunan Anadolu evde sağlık firması aracılığı ile gerçekleştirilecek olan SMA testi uygulamalarının sonuçları en geç 3 gün içerisinde kişiye iletilmiş olunur. Hem hızlı pratik hem de uygun fiyatlı SMA tarama testi uygulamasından faydalanmak isteyenlerin randevu talebini iletmesi yeterli olacaktır. Evlilik dönemi öncesinde yapılan testler arasında SMA testinin yanı sıra enfeksiyon testi, hepatit B ve tarama testleri, sifiliz testi, kan grubu analizi ve hemogram testi ile Akdeniz anemisi testi uygulanır. Bunların her biri ileride çocukta oluşabilecek riskleri önleyebilmek için yapılır.

Ülkemizde 40 kişiden biri bu hastalığın taşıyıcısı oluyor. Her yıl 10 bine yakın doğumda SMA riski gittikçe çoğalıyor. Bu rakam dünya çapında gen taşıyıcılığı düşünüldüğünde daha da artabiliyor. Her 4 çocuktan biri SMA hastası olarak dünyaya gelebiliyor. Anne ya da babada karşılaşılmayan bu durum çocukta kendini belli edebiliyor. Böyle bir durumda sağlıklı olan anne ya da babanın çocuğu SMA hastası olabilir. Bunun sebebi anne ya da babada bu hastalık var olmasa dahi gen taşıyıcılık özelliğinin var olmasından kaynaklanır. Gen taşıyıcılığının var olup olmadığını öğrenebilmek için Anadolu evde sağlık firması aracılığı ile sunulan evde SMA testi uygulamalarından uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz. Randevu talebinizi ilettiğiniz anda konu üzerine personel ekibimiz sizlerle iletişime geçecektir. Belirlenen randevu günü ve saatinde ücretsiz servislerle bulunduğunuz yere gelerek kapsamlı tedavi süreci başlatılır.