SMA en net tanımı ile kas hastalığı olarak adlandırılır. Sinir hücrelerinde oluşan kalıtsal bir bozukluktur. İleride anne ya da babanın aktardığı gen ile çocuğa geçme ihtimali yüksektir. Mutasyona uğramış bu genin çocuğa aktarıldığında doğum süreci sonrasında çocuğun kendi kendine nefes alabilmesi, yemek yiyebilmesi, oturup kalkabilmesi gittikçe zor hale gelir. İlerleyen vakalarda gerekli tedavi süreci oldukça zahmetli ve maddi olarak zorlayıcı bir durum oluşturur. Tedavi süreci doğru şekilde ilerletilemediğinde ise hayati risk taşıyan bir hastalığa dönüşür.

Sağlık Bakanlığı tarafından evlenecek çiftlere önerilen SMA testi uygulaması Anadolu evde sağlık firması uzman ve yetkin doktorları tarafından ev konforunda sunuluyor. İletişime geçildiği anda gerekli tüm malzemeler yerinde tespit ve tanı koyma süreci ile bireylere ulaştırılıyor. Yapılan numune alımı sonrası laboratuvara iletilen örnekler incelendikten sonra raporlanarak çiftlere aktarılıyor.

SMA hastalığı gendeki eksiklikten kaynaklanır. SMN1 geni adı verilen bu hastalık kasların ihtiyacı olduğu sinyalin algılanamamasına sebep olan bir özellik taşır. Hastalığın en belirgin semptomları arasında kaslarda zayıflama ve vücut ağrıları beraberinde gözükür. 1. ve 4. tipe kadar farklı aralıklarda risk durumu azalıp artabilir. Çocuk doğduktan sonra bu gen taşıyıcısı olduğu fark edildiğinde alınacak önlemler ile doğmadan önce alınabilecek önlemler arasında büyük farklılık bulunur. Özel olarak çiftlere uygulanan SMA tarama testleri sayesinde alternatif doğum teknikleri önerilerek çocuğun bu hastalıkla dünyaya gelmesinin önüne geçilir. Bu nedenle erken teşhisin büyük bir önemi bulunur.

Evlilik hazırlığında olan çiftlerin zorlanmadan bulundukları ortama gelerek hizmet almalarını sağlayacak bir fırsat sunan firmamız İstanbul ilinde aktif olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Toplumsal bilinci arttırabilmek ve farklı bir farkındalık alanı oluşturabilmek adına Bakanlığın da desteklediği SMA testi özel hastane veya polikliniklerde uygulanabilen tarama testi uygulamasıdır. Evlilik dönemi öncesinde kişiye sunulur. Pratik ve kolaycı bir yaklaşımda iletişim kurulduğu anda firmamızın yetkili personelleri ile sunulabilen 15 ile 30 dakika arasında değişen bir işlemdir. SMA testi fiyatları hakkında net bilgi sahibi olmak isteyenlerin iletişim hattını kullanarak bilgi alması mümkündür.