Günümüzde SMA hastalığı annenin ya da babanın DNA'sı yolu ile çocuğa aktarılabilen bir çeşit gen rahatsızlığıdır. Gen eksikliğinden kaynaklı olarak çocuğun doğum süreci sonrası yaşamsal faaliyetlerinde aksama yaşanır. Hastanelerde, kliniklerde veya özel muayenehanelerde gerçekleştirilen SMA testi evlilik dönemi öncesi ya da gebelik döneminde sunulan tarama testidir. Farklı uygulamaları içerir. Herhangi bir sağlık merkezine gitmeye gerek kalmadan ev ortamında SMA testi uygulamaları çiftlere yönelik olarak evlilik dönemi öncesi ya da hamilelik döneminde firmamız aracılığı ile sunulur. Anadolu evde sağlık firması bu sektörde yıllardır uygun fiyatlı ve konfor ortamında bir sağlık hizmeti sunuyor. Bu alanda deneyime sahip olan personel ekibimiz Sağlık Bakanlığından onaylı olarak hizmetini gerçekleştiriyor.

SMA testi uygulamaları için kan örneği yolu ile alınacak numuneler tarama yapılabilmesi için laboratuvara iletiliyor. Tüm bu sürecin başlangıcı ve sürecin bitimine kadar sağlık ekibimiz tek tek ilgili bir şekilde süreci yönlendiriliyor. Burada önemli olan tarama testi tamamlandıktan sonra oluşacak cevaba yönelik herhangi bir olumsuz yanıtta bireyleri doğru bir şekilde yönlendirebilmektir. Öncelikli olarak SMA test uygulamaları baba adayına sunulur. Burada bir gen tespit edilirse anne adayından da kan örneği alınır. Her iki tarafta SMA genine rastlanırsa çocuk doğduktan sonra bu gelen aktarımı nedeniyle hastalığa yakalanma riski %99.9'u bulur. SMA testi yapan hastaneler günümüzde sundukları farklı rakam aralıkları ile hastalıklı genin kalıtsal olarak çocuğa aktarılmasını önler. Önleyici hizmet kapsamında herhangi bir bulgu ortaya çıkmadan ileriye dönük yaşanabilecek problemlerin önlenebilmesinde destek sunar. Bulunduğunuz herhangi bir yerden ev veya iş yerinde konforlu bir SMA tarama testi uygulamasını yaptırmak isteyenlerin İstanbul ili içerisinde farklı ilçelerden firmamıza ulaşması mümkündür. Aktif iletişim hattını kullanarak 7/24 sağlık personelimiz aracılığı ile tedavi süreci başlatılabilir.

SMA testi nerede uygulanır sorusuna cevaben; uygulamaları hastaneler, klinikler dışında Aile Sağlık Merkezleri aracılığı ile de uygulanıyor. Uygun fiyatlı SMA test uygulaması için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Aktif olarak faaliyet sunan tüm sağlık kurumları tarafından bu tarama testi uygulaması talep edilebilir. Burada önemli olan yapılan uygulamanın sonuçlarının kişiye iletilme süresidir. Acil durumlarda 15 dakika içerisinde gerçekleştirilen tarama testinin sonuçları laboratuvar ortamına iletildikten sonra herhangi bir hastane ya da sağlık ocağında 1 ayı bulabilir. Özel sağlık kuruluşlarında bu süre 2 haftaya indirilir. Anadolu evde sağlık firması aracılığı ile talep edeceğiniz SMA testi uygulamasının laboratuvara iletilerek sonuçlarının gönderilmesi ise bir ile iki gün arasında değişir. 24 saat içerisinde iletilebilecek sonuçlar en geç 3 gün içerisinde kişinin elinde olur. Firmamızın sunduğu hızlı ve kolay erişilebilir SMA testi uygulamalarından faydalanabilmek için bizlerle iletişime geçebilir ve tedavi sürecini başlatabilirsiniz.