Sonda uygulamaları genel tabiriyle hastalıkların tedavi sürecinde daha çok bu alanda uzman hemşire ya da hekimler tarafından sunulan tıbbi bir müdahaledir. Ağız ve idrar sondası olarak iki farklı şekilde uygulanır. Sonda takma ve çıkarma sırasında bölgenin tahrişlenmemesi ve yara oluşumuna engel olabilmek için doğru müdahalede bulunmak gerekir. Anadolu Evde Sağlık firması sonda takma çıkarma hizmeti kapsamında müşteri memnuniyeti odaklı olarak ev konforunda sevdiklerinizle beraber vakit geçirmenizi kolaylaştırıyor.

İdrarını doğal yollarla dışarıya aktaramayan özellikle ileri yaş hastalar için kese kısmına takılan özel bir sonda sayesinde dışarıya atalım sağlanıyor. Bu cihazın bölgeye yerleştirilmesi sondanın temizlenmesi düzenli bakımının yapılması gibi tüm aşamalar basamaklı şekilde kişiye sunuluyor.

Sonda takma ya da çıkarma hizmetinden faydalanmak isteyen bir kişinin kullanıldığı alanları bilmesi gerekiyor. Sonda hizmeti kullanım alanları genellikle prostat ameliyatlarında, idrar yapmakta zorluk çeken kişilerin tedavi sürecinde, cerrahi ameliyatlarda, ileri boyutlu yaralanmalarda, omurilik yaralanmalarında ve sinir hasarında kullanılabiliyor.

Evde bakım hemşiresi sonda takma ve çıkarma hizmetini talebe göre planlayarak kişiye sunuyor burada önemli olan tüm adımların doğru bir şekilde planlanmasıdır hasta mahremiyetine önem vererek doğru iletişim sağlanıp en uygun zamanda oluşturulan randevu doğrultusunda uygun fiyatlı evde sonda takma hizmeti sunuluyor. Hastane ortamında steril olmayan koşullarda bağışıklık sistemi düşük olan hastaların ev konforunda tedavi alabilmesi ancak evde sağlık hizmeti kapsamında sunulan metotlarla mümkün oluyor.

Ortalama 10-15 dakika içerisinde sunulan bu hizmet sırasında vücudun sabitlenebilmesi hastanın rutin sürekli içerisinde rahatlığını sağlanabilmesi ve tahrişlenmeye engel olabilmek ilk hedef oluyor. Maddi ve manevi olarak hasta mahremiyeti göz önünde bulundurulup profesyonel bir bakış açısıyla sunulan bu hizmetten firmamızın farkı ile faydalanabilirsiniz.

İdrar sondasının sürekli olarak takılı kalmaması gerekiyor. Bu süre en fazla 45 günü olmalı ve aşmamalıdır. İleri derecede rahatsızlık ve ağrı durumu gözlemlendiğinde muhakkak ki uzman evde bakım hemşirelerinden konu üzerine detaylı bilgi almalı ve destek talebinde bulunmalıdır. İstanbul ili ve çevre ilçelerden bizlere ulaşabilirsiniz.