Hayat boyunca çeşitli hastalıklar başımıza gelebilmektedir. Bazı hastalıklar veya kazalar ortaya çıktığında ameliyat olmamamız gerekebilir. Bu gibi durumlarda tedavi altına alınan vücudumuzda araştırma yapmak için veya sıvı nakletmek için bazı işlemler yapılabilir. Bunlardan birisi de sonda olmaktadır. Bu işlem hastayı daha iyi bir hale getirmek için yapılmaktadır. Mesela idrar sorunu yaşayan bir yatalak hastaya kullanılır ki rahat bir şekilde tuvalet ihtiyacı giderilsin. Öncelerde sadece hastanelerde yapılan bu sistem şu an günümüzde evde sonda işlemi hizmeti evlerimize kadar gelmektedir. Özel hemşireler, bu iş için sertifika almış eğitimciler ve devlet aile danışmanlığı bu hizmetleri vermektedir. Hem hasta için hem de hasta bakanlar için pratik olan bu sistemi çok zor durumda kalmadan takmak pek önerilmemektedir. Sizin de zor durumda bir hastanız varsa ve evde sonda hizmeti almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Anadolu Sağlık Merkezi olarak evde hizmet vermekteyiz. 
Sonda Neden Takılır?
Bazı sağlık sorunlarından sebep hayatımıza dahil olan sondalar yaşamı kolaylaştırma olasılıklarıdır. Felçli hastalar, yatalak hastalar ayakta durmayan ve idrar yapamayan hastalara uygulanmaktadır. Sonda sayesinde mesanede biriken idrar dışarıya kolaylıkla atılmaktadır. Tabii şöyle bir durumda vardır ki çok uzun süre takılı kalmaması gerekir. Eğer hasta evimizde ise evde sonda takmak için görevli olan çalışanlardan yardım istemeliyiz. Uzun süre kalıcı olan sondalar hastada enfeksiyon riskini çoğaltır. Buda diğer sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Evde sonda değişimi için bizlerden destek alabilirsiniz.
Sondayı Kimler Takar?
Sonda uygulaması bazı hastalıklar için gerekli olan bir tıbbi müdahaledir. Herkesin yapabileceği bir uygulama değildir. Ciddi bir bilgi gerektirir. Uzman hekim ve hemşireler tarafından yapılması lazımdır. Hastane ortamlarında hemşireler bu işlemleri yapar. Eğer hastanım ev ortamında ve tedavi süreci evde ise aile hekimleri, özel hemşireler ve bu bilgi ile sertifikası olan kişiler tarafından uygulanmalıdır. Uygulama esnasında mikrop kapmaması için hijyenik yapılması şarttır. Hastanız evde ve evde sonda değişimine ihtiyacınız varsa bizlerden destek alabilirsiniz. Güvenli ve sağlıklı değişim için bizlere web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Evde sonda hizmetimiz için bizi arayarak randevu oluşturabilirisiniz. Anadolu Evde Sağlık olarak günümüz şartlarında vakit  kaybı ve hasta transfer yükü olmadan sonda takma ve değişim işlemini evinizin konforunda yapılmaktadır. Adresinize gelip profosyonel hemşire ve hekimler tarafından sizde sonda takma ve değişim hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz. Sonda değişim işlemi ev ortamında sterilityi koruyarak yapılmakta olup alanında uzman kadromuz ile size hizmet vermekteyiz.